مهران محمدی امین

1401\06\16 15:07:07


نخستین عرضه نفت سفید ویژه خوراک صنایع در بورس انرژی

۲۴ هزار مترمکعب نفت سفید ویژه خوراک صنایع برای نخستین‌بار در رینگ داخلی بورس انرژی ایران معامله شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بورس انرژی ایران، محمد احمدی، مدیر عملیات بازار فیزیکی بورس انرژی ایران با بیان اینکه عرضه نفت سفید ویژه خوراک صنایع توسط پالایشگاه تبریز عرضه شده است، افزود: این محصول برای نخستین‌بار در بورس انرژی معامله شده است و هر لیتر از این محموله به ارزش ۱۹۷ هزار و ۴۷ ریال فروخته شد.

به گفته وی، ارزش کل معاملات این فرآورده ۴ هزار و ۷۲۹ میلیارد و ۱۲۸ میلیون ریال بود و تولید این محصول در پالایشگاه تبریز از امسال آغاز شده و پذیرش آن در بورس انرژی ایران در مردادماه بود. عرضه صادراتی ۲۵ هزار تن گازوئیل برای فردا مدیر عملیات بازار فیزیکی بورس انرژی ایران درباره عرضه‌های فردای بورس انرژی ایران نیز تصریح کرد: برای فردا ۲۵ هزار تن گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‌الملل عرضه خواهد شد. به گفته احمدی، گازوئیل عرضه‌شده برای فردا در ۵ محموله ۵ هزار تنی و به‌صورت قرارداد کشف پریمیوم عرضه می‌شود.

وی قیمت مبنای این فرآورده را هزار و ۳۱ دلار به ازای هر تن و قیمت پایه آن را ۱۰۰ دلار اعلام کرد. مدیر عملیات بازار فیزیکی بورس انرژی ایران همچنین درباره دیگر عرضه‌های مهم فردا در بورس انرژی ایران اظهار کرد: ۱۶ هزار تن نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در رینگ بین‌الملل و ۹۰ هزار بشکه میعانات گازی مجتمع گازی پارس جنوبی در رینگ داخلی عرضه خواهند شد.. .


بازنشر از : مهر

نفت سفید

بورس انرژی

عرضه نفت در بورس انرژی