مهران محمدی امین

1401\10\12 16:54:11


نوسانات بورس دره‌ای شد/ جهش خیره‌کننده بورس در سومین روز هفته

نوسانات بورس دره‌ای شد/ جهش خیره‌کننده بورس در سومین روز هفته بازار مالیشاخص کل بورس در سومین روز هفته ۲۸ هزار و ۹۰۹ واحد رشد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شاخص کل بورس امروز ۲۸ هزار و ۹۰۹ واحد رشد کرد و به عدد یک میلیون و ۵۹۳ هزار و ۲۷۵ واحد رسید و شاخص‌ هم‌وزن نیز امروز ۸ هزار و ۷۶۵ واحد رشد کرد و به عدد ۴۷۳ هزار و ۱۳۶ واحد رسید.

بیشتر بخوانید: همتی: با تثبیت نرخ ارز و ادامه رانت به سوال قبلی من پاسخ دادید/ سوال امروز: با فرض تداوم تحریم، برای جلوگیری از تخریب تولید چه تدبیری دارید؟ قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۱۲ دی‌ماه/ سکه کانال عوض کرد نمادهای شاخص‌ساز فملی، فولاد، فارس، شستا، کگل، شپنا و نوری بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص گذاشتند و نمادهای خگستر، شستا، شتران، شپنا، خودرو، فولاد و شبندر از جمله نمادهای پرتراکنش بودند. در فرابورس شاخص ۳۲۱.۷۹ واحد رشد کرد و به عدد ۲۰ هزار و ۳۴۶ واحد رسید. نمادهای شاخص‌ساز بپاس، اریا، فجهان، شراز، شاوان، شگویا و وهور امروز از جمله نمادهای پرتراکنش بودند.

گفتنی است که از نخستین روز هفته شاخص کل بورس نوسانات شدیدی را تجربه می‌کند، به طوری که شاخص کل در اولین روز هفته بیش از ۵۰ هزار واحد افت کرد؛ میثم رادپور، کارشناس اقتصادی در خصوص نوسانات دره‌ای بورسبه خبرآنلاین گفت:" نوسانات بورس از پله‌ای به دره‌ای رسیده‌است و افزایش قیمت ناچیزی پیدا می‌کند و سپس چنان سقوطی را تجربه می‌کند که سهامداران را شوکه می‌کند و این ریسک در دارایی‌های مالی بسیار نگران‌کننده‌است، در صورتی که در دارایی‌های غیرمالی چنین ریسکی وجود ندارد." رادپور در ادامه با اشاره به اینکه در چنین محیطی منبع خلق ارزش از ریشه خشک شده‌است؛ گفت:« دارایی‌های مالی در چنین محیطی سکوب می‌شوند و ریسک و بازده آن صرفی ندارد و بورس به دارایی کاملا ریسکی در کشور تبدیل شده‌است و تنها در شرایطی که تورم به صورت افسارگسیخته‌ای رشد کند و نرخ دلار به طور بی‌سابقه‌ای بالا برود و سهام برای سرمایه‌گذاران مفت باشد، تقاضا به بازار سرمایه بازخواهد گشت، شرایطی که در حال حاضر پیش آمده‌است.» ۲۲۷۲۲۷. .


بازنشر از : خبرآنلاین

بورس تهران

سازمان بورس و اوراق بهادار

سهام

فرا‌‌‌‌‌بورس ایران