مهران محمدی امین

1401\07\29 14:29:14


واشنگتن پست: ایلان ماسک 75 درصد نیروهای توییتر را اخراج می‌کند؛ توییتر: برنامه‌ای برای تعدیل نیرو نداریم

به گفته منابع آگاه، احتمالا ایلان ماسک 75 درصد نیروهای فعلی توییتر را با هدف کاهش هزینه‌ها اخراج می‌کند، هرچند توییتر آن را رد می‌کند.

به گزارش واشنگتن پست، در حال حاضر 7500 نفر در توییتر کار می‌کنند و انتظار می‌رود با تصاحب این شبکه اجتماعی توسط ایلان ماسک و با هدف کاهش هزینه‌ها، 75 درصد آنها اخراج شوند و تنها 25 درصد نیروهای فعلی در این شرکت به کار خود ادامه دهند.

با این حال، توییتر تعدیل نیرو را تکذیب کرده است.

از همان ابتدا انتظار می‌رفت با تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، تغییراتی در این شرکت رخ دهد و تعدادی از نیروهای فعلی اخراج شوند. ولی به نظر نمی‌رسید آنطور که واشنگتن پست گفته، اخراج‌ کارمندان در این حد گسترده باشد.

گزارش‌ها نشان می‌دهند ایلان ماسک این شرکت را تصاحب می‌کند و برنامه‌های جدی برای تعدیل نیرو و اخراج‌های گسترده در نظر دارد، هرچند توییتر اعلام کرده که خبری از تعدیل نیرو نیست.

طبق یادداشت مشاور عمومی توییتر، «شان اجت» که توسط بلومبرگ دیده شده، با نزدیک شدن به تکمیل قرارداد، کارمندان باید منتظر انتشار حجم بالایی شایعات و گمانه‌زنی‌ها باشند.

به گفته اجت، توییتر هیچ تاییدی درباره برنامه‌های خریدار ندارد و به کارمندان توصیه می‌کند که شایعات یا اسناد افشا شده را دنبال نکنند و به دنبال ارائه حقایق از سوی این شبکه اجتماعی باشند.

ایلان ماسک تا چند روز دیگر یعنی 28 اکتبر (‌6 آبان‌ماه) مهلت دارد تا خرید توییتر را متوقف کند. اما به گزارش بلومبرگ، این معامله احتمالا پیش خواهد رفت و ایلان ماسک مالک این شبکه اجتماعی خواهد شد.

باید منتظر تعدیل نیروی گسترده در توییتر باشیم؟

پیشتر نیز گفته شده بود که با تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، وی درنظر دارد برای کاهش هزینه‌ها و حذف 800 میلیون دلار از حقوق و دستمزد، تعداد زیادی از کارمندان این شرکت را اخراج کند. حالا منابع آگاه می‌گویند این تعدیل نیرو گسترده‌تر از چیزی است که تصور آن می‌رفت و ظاهرا 75 درصد پرسنل این شرکت تعدیل خواهند شد، ادعایی که البته توییتر رد می‌کند.

ایلان ماسک پیشتر به این موضوع اشاره کرده که بدیهی است برای توییتر بیش از حد لازم هزینه کند و همچنین به سرمایه‌گذاران نیز گفته که طرحی را برای دو برابر کردن درآمد این شرکت در سه سال دنبال می‌کند ولی توضیحی در مورد اینکه چنین افزایش درآمدی چگونه اتفاق خواهد افتاد، نداده است.

شرکت‌های مختلفی در نظر دارند سهام توییتر را خریداری کنند ولی هنوز فهرست سرمایه‌گذاران احتمالی نهایی نشده و باید دید روند کار به چه صورت پیش خواهد رفت.

ایلان ماسک می‌خواهد طی سه سال درآمد این شرکت را دو برابر کند و هزینه‌ها را کاهش دهد.

به نظر می‌رسد یکی از راهکارهایی که وی برای رسیدن به اهداف خود دنبال می‌کند، تعدیل نیروی گسترده باشد، هرچند توییتر نظر دیگری دارد.

اجت در یادداشت خود گفته بحث‌ها درباره صرفه‌جویی در هزینه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در اوایل سال اتفاق افتاد اما این گفتگوها پس از امضای توافقنامه ادغام، متوقف شد. به گفته اجت، از آنجایی که قرارداد ادغام برقرار است، هیچ برنامه‌ای برای اخراج سراسری و گسترده نیروها وجود ندارد.

. .


بازنشر از : دیجیاتو