مهران محمدی امین

اکو ایران/ امروز شاخص رشد نزدیک به 6 هزار واحدی را پشت سر گذاشت. خان‌ بعدی که بر سر راه صعودی بودن بازار وجود دارد، مقاومت میانگین 200 روزه به همراه مقاومت کلاسیک یک می

1401\09\08 22:04:43


پیش‌بینی بورس فردا

اکو ایران/ امروز شاخص رشد نزدیک به 6 هزار واحدی را پشت سر گذاشت. خان‌ بعدی که بر سر راه صعودی بودن بازار وجود دارد، مقاومت میانگین 200 روزه به همراه مقاومت کلاسیک یک میلیون و 422 هزار واحدی است که شاخص باید این موارد را یکی پس از دیگری از سر راه بردارد.

 امروز شاخص رشد نزدیک به 6 هزار واحدی را پشت سر گذاشت.

خان‌ بعدی که بر سر راه صعودی بودن بازار وجود دارد، مقاومت میانگین 200 روزه به همراه مقاومت کلاسیک یک میلیون و 422 هزار واحدی است که شاخص باید این موارد را یکی پس از دیگری از سر راه بردارد. بورس تهران امروز بیش از 5 هزار و 800 واحد مثبت شد که این موضوع را مدیون نمادهایی مثل فملی، نوری، کگل، شبندر و اخابر است. شاخص بورس تهران با این که روند مثبتی را به خود گرفت اما در ارزش معاملاتی همچنان عقب است.  ارزش معاملات بورس در حوالی 3 هزار میلیارد تومان بود که سهم معاملات خرد نزدیک به 2 هزار و 200 میلیارد تومان بود.در نشست خبری امروز رئیس سازمان بورس مطالبی مطرح شد از جمله این که تغییر دامنه نوسان برای فصول بعدی منوط به شرایط بازار است و همچنین تغییری در نرخ حق دولتی معادن وجود نخواهد داشت. مجید عشقی این موضوع را هم عنوان کرد که در خصوص نرخ خوراک صنایع پیشنهاد اصلی سازمان بورس، عرضه خوراک در بورس و قیمت‌گذاری آن در بازار سرمایه است.رئیس سازمان بورس کامودیتی محور بودن بازار سرمایه را یک عارضه می داند و معتقد است یکی از مباحثی که در این خصوص باید انجام شود حرکت به سمت پذیرش و تأمین مالی شرکت‌های دانش بنیان است.اما از منظر تکنیکالی که به بازار نگاه می کنیم شاخص با خان اول درگیر شده است و با این رشد حدود 6 هزار واحدی توانسته خط روند نزولی را کمی تهدید کند اما با ارزش کم معاملات شاید این کار کمی سخت باشد. خان‌های بعدی که بر سر راه صعودی بودن بازار وجود دارد، مقاومت میانگین 200 روزه به همراه مقاومت کلاسیک یک میلیون و 422 هزار واحدی است که شاخص باید این موارد را یکی پس از دیگری از سر راه بردارد.در صورتی که شاخص بتواند از این مقاومت ها عبور کند می تواند به محدوده 61 درصدی فیبوناچی موج قبلی خود نگاهی داشته باشد. محدوده ای که حوالی یک میلیون و 460 هزار واحدی است.باید برای فردا دید که شاخص می تواند در مسیر مثبت ادامه دار باشد و یا ارزش کم معاملات امروز معنی و مفهوم دیگری را منعکس می‌کند.در خصوص شاخص هم وزن می توان این موضوع را مطرح کرد که واگرایی احتمالی در اندیکاتور RSI  در مقابل مچ شدن میانگین‌های 200 روزه و 55 روزه ناتوان عمل کرد و به نوعی این موضوع و سیگنال از بین رفت.شاخص هم وزن با رشد امروز خود توانست 2 هزار واحد بالاتر از مقاومت 410 هزار واحدی قرار بگیرد.نقشه بازار امروز نشان از دنده عقب گروه خودرویی از صف‌های خرید بود و این گروه با رنگ قرمز کار خود را پایان داد.

با توجه به اینکه روز قبل هایما از محصولات ایران خودرو در همان قیمت پایه مورد معامله قرار گرفت امروز نیز تارا اتومات سبز کله غازی این شرکت روی همان قیمت پایه 379 میلیون تومانی مچ شد و تنها تعداد 28 دستگاه از این مدل خودرو مورد معامله قرار گرفت. در حالی که 50 دستگاه از این خودرو روی تابلو عرضه شد.اما 207 اتومات سقف شیشه‌ای نقره‌ای این شرکت با 61 درصد رشد نسبت به قیمت پایه روی رقم 462 میلیون تومانی خریداری شد.نمادهای نوری ، بوعلی ، شکام و شدوص از گروه مواد شیمایی مورد استقبال قرار گفتند و آسیاتک و اخابر از گروه مخابراتی مثبت بودند تا های‌وب هم گرویی این دو نماد در صف فروش قرار بگیرد.. .


بازنشر از : آخرین خبر