مهران محمدی امین

نفت قیمت نفت ونزوئلا تحریم چالش‌های اوپک جدی‌تر از همیشه / تلاش ونزوئلا برای بازگشت به بازار نفت جهانمادورو اصرار دارد که ونزوئلا آماده

1401\07\07 16:17:08


چالش‌های اوپک جدی‌تر از همیشه . تلاش ونزوئلا برای بازگشت به بازار نفت

چالش‌های اوپک جدی‌تر از همیشه / تلاش ونزوئلا برای بازگشت به بازار نفت جهانمادورو اصرار دارد که ونزوئلا آماده و مایل به ایفای نقش خود با تامین سوخت جهان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رئیس جمهور فعلی ونزوئلا، نیکلاس مادورو، یک رهبر جنجالی است و اخیراً به کشورهای غربی مانند ایالات متحده در زمینه نفت و گاز کمک کرده است.

مادورو در ۱۴ سپتامبر در رویدادی که توسط سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) سازماندهی شده بود، سخنرانی کرد. بیشتر بخوانید: فرمول تعیین قیمت خودرو/ مطلب‌زاده: ۱۰۰ میلیون تومان روی هر خودرو به جیب دلالان رفت پرونده نرخ‌ سود بانکی بسته شد/آخرین تصمیم‌درباره سود سپرده‌ها چیست؟ دبیرکل این سازمان بین‌دولتی از کاراکاس بازدید کرد و مادورو گفت ونزوئلا آماده کمک به کشورها برای مقابله با بازار بی‌نظم گاز و نفت است. رئیس جمهور ونزوئلا در این مراسم گفت: ونزوئلا آماده و مایل است که نقش خود را ایفا کند و بازار نفت و گاز مورد نیاز اقتصاد جهان را به شکلی باثبات و امن تامین کند.

در حالی که داده‌ها نشان می‌دهند صادرات نفت این کشور پایین است، مادورو مصمم بود که پترولئوس ونزوئلا را "بازیابی" کرده است. در عین حال، قیمت نفت خام در اروپا (برنت) از بالاترین حد ماه ژوئن کاهش یافته است، اما در حال حاضر در حدود ۸۹.۵۳ دلار در نوسان است و نفت خام آمریکا در حال مبادله به ۷۹.۳۰ دلار در هر بشکه است. قیمت گاز طبیعی در اروپا به طور سرسام آوری افزایش یافته و در سطح بالایی باقی مانده است.

سطح صادرات ونزوئلا به دلیل تحریم های مالی دولت ترامپ علیه نفت، گاز، طلا و مواد غذایی ونزوئلا که در ژانویه ۲۰۱۹ اعمال شد بسیار پایین است. وزیر نفت ونزوئلا می‌گوید تحریم‌های آمریکا مانع از کمک غول نفتی آمریکای لاتین به «هر دولت جهان یا هر کشوری» می‌شود. در ماه مه گذشته، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، ونزوئلا را از این قاعده مستثنی کرد و به این کشور اجازه داد تا نفت خام خود را برای پرداخت بدهی های خود به اروپا صادر کند.

دولت بایدن تحریم های اعمال شده علیه تامین کنندگان نفت و گاز ونزوئلا را لغو نکرده است. در ماه اوت، مادورو به طور ناگهانی قرارداد نفت در برابر بدهی را متوقف کرد و به نظر می رسد رئیس جمهور ونزوئلا می خواهد این توافق را دوباره احیا کند. در حالی که هیثم الغیس، دبیر کل اوپک از کاراکاس بازدید کرد، مادورو گفت که «بحران» انرژی نامطمئن است و تحریم‌ها علیه روسیه «غیرقابل توجیه» هستند.

تارک الایسامی، وزیر نفت ونزوئلا، قبل از اینکه مادورو توضیح دهد که ونزوئلا برای ایفای نقش خود و تامین نیازهای نفت و گاز جهان آماده است، به مطبوعات گفت که کاراکاس آماده و مایل به کمک به هر دولتی است. هیثم الغیس به حاضران در کاراکاس اطلاع داد که چالش‌های کنونی اوپک «جدی‌تر و بحرانی‌تر» از همیشه هستند. مادورو و ایسامی آماده هستند تا دوباره به غرب کمک کنند، اما آمریکا ممکن است پس از اینکه رئیس جمهور ونزوئلا قرارداد نفت در برابر بدهی را در ماه اوت به حالت تعلیق درآورد، رویکرد دیگری در قبال ونزوئلا پیش بگیرد.

۲۲۳۲۲۷. .


بازنشر از : خبرآنلاین

نفت

قیمت نفت

ونزوئلا

تحریم