مهران محمدی امین

دامپزشکی استان سمنان صادرات کالا دام و طیور حمیدرضا حسینی سمنان- مدیرکل دامپزشکی

1401\09\08 17:31:05


۲ تن انواع داروهای دامی از سمنان به خارج کشور صادر شد

سمنان- مدیرکل دامپزشکی سمنان از این استان به عنوان یکی از قطب‌های تولید داروهای دامی کشور یاد کرد و گفت:طی شش ماهه نخست سال‌جاری دو تن انواع داروهای دامی به خارج کشور صادر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا حسینی ظهر سه شنبه در جلسه ارائه گزارش اقدامات مهم دامپزشکی به میزبانی اداره کل دامپزشکی سمنان ضمن بیان اینکه طی شش ماهه نخست سال جاری دو تن انواع داروهای دامی از سمنان به خارج کشور صادر شده است، ابراز داشت: انگلستان، ایتالیا، کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای آسایی میانه عمده مصرف کنندگان فراورده‌های دامی استان سمنان هستند.

وی ضمن بیان اینکه علاوه بر دارو اقلامی نظیر محصولات لبنی، آلایش غیرخوراکی دام، کرک و موی بز نیز صادر شده است، افزود: سمنان یکی از استان‌های تولید کننده در حوزه دام و فراورده‌های دامی است که صادرات این نوع کالاها در رشد اقتصادی منطقه و کشور مؤثر خواهد بود. مدیرکل دامپزشکی استان سمنان ارزش صارات محصولات دامی را بیش از سه میلیون و ۲۵۰ هزار دلار برآورد کرد و ابراز داشت: سمنان به عنوان یکی از قطب‌های تولید داروهای دامی کشور نقش مهمی در این ارزآوری داشته است. حسینی با بیان اینکه طی مدت مذکور از مراکز عرضه و مصرف فرآورده‌های خام دامی به لحاظ وضعیت بهداشتی بازرسی‌های لازم به عمل آمده است، تصریح کرد: برخی از این واحدها اخطارهای لازم را دریافت کردند که در صورت ادامه قطعاً با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه طی این ارزیابی‌ها و بازرسی‌ها ۱۵۰ کیلوگرم فرآورده دامی از گردونه مصرف انسانی خارج شده است، افزود: با نظارت و بازرسی‌های متعدد در سراسر استان سمنان قطعاً این گونه موارد غیر بهداشتی قطعاً معدوم می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

دامپزشکی استان سمنان

صادرات کالا

دام و طیور

حمیدرضا حسینی