مهران محمدی امین

1401\05\27 16:10:18


آمریکا، ارتش اوکراین را با موشک‌های ضدرادار تجهیز کرد

مقام ارشد آمریکا می‌گوید واشنگتن موشک‌های ضدرادار مافوت صوت را در اختیار ارتش اوکراین قرار داده و مدعی شد احتمالا باعث تغییراتی در تحولات میدانی نبرد و مقابله با نیروهای روسیه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یاهونیوز، مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا تأیید کردند که این کشور موشک‌های ضدرادار مافوق صوت را در اختیار ارتش اوکراین قرار داده است.

«کالین کاهل»، معاون سیاسی وزیر دفاع آمریکا دراین‌باره گفت: ما شماری از موشک‌های ضدرادار را در اختیار اوکراین قرار داریم که می‌توان آنها را از هواپیماهای اوکراینی شلیک کرد و تأثیراتی بر رادارهای روسیه خواهند داشت. بنا بر گزارش یاهونیوز، این مقام آمریکایی مشخص نکرده که چه نوع موشک ضدراداری در اختیار ارتش اوکراین قرار گرفته، اما برخی گزارش‌ها می‌گویند موشک‌های ضدرادار ای‌جی‌ام -۸۸ هم‌اکنون در اوکراین استفاده می‌شود. این نوع موشک گرچه شاید در کل تأثیر محدودی داشته باشد، اما نگرانی به نگرانی‌های دیگر نیروهای روسیه اضافه خواهد شد.

به نوشته یاهونیوز، حضور این نوع موشک ضدرادار برای رادارهای ضدهوایی روسیه مشکل‌آفرین است که باید در برابر بالگردها و جت‌های اوکراینی دفاع یا موقعیت توپخانه‌ها و آتش‌بارهای اوکراینی از جمله پرتاب‌گرهای چندمنظوره آمریکایی را شناسایی کنند. از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای غربی، برای توقف پیشروی ارتش روسیه، علاوه بر اعمال تحریم‌های شدید علیه مسکو، تاکنون میلیاردها دلار کمک تسلیحاتی و مالی در اختیار دولت و ارتش اوکراین قرار داده‌اند.. .


بازنشر از : مهر

جنگ اوکراین

ایالات متحده امریکا

اوکراین

روسیه