آمریکا اداره ستاد برنامه‌ریزی جنگ ترکیبی علیه مسکو را برعهده دارد روسیه ایالات متحده امریکا اوکراین

1402\02\31 21:52:04


آمریکا اداره ستاد برنامه‌ریزی جنگ ترکیبی علیه مسکو را برعهده دارد

وزارت خارجه روسیه امروز اعلام کرد: آمریکا اداره ستاد برنامه‌ریزی جنگ ترکیبی علیه مسکو را برعهده دارد؛ کشورهای عضو گروه- ۷ هم به معنای واقعی کلمه در پی رویارویی همه جانبه با روسیه هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه امروز یکشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که کشورهای عضو گروه- ۷ به معنای واقعی کلمه در پی رویارویی همه جانبه با مسکو هستند.

به گزارش اسپوتنیک، در پیام وزارت امور خارجه روسیه که امروز در وبگاه این نهاد منتشر شده، آمده است: گروه- ۷ به معنای واقعی کلمه درگیر رویارویی همه جانبه با روسیه است.

با تلاش ایالات متحده، این کشور وظایف ستاد برنامه ریزی اقدامات تحریمی و سایر عناصر جنگ ترکیبی علیه کشورمان از جمله تعیین مقیاس و زمان تدارکات نظامی غرب به رژیم کی یف را بر عهده گرفت.

بیانیه وزارت خارجه روسیه در این خصوص اضافه می کند: در حال حاضر هدف وجود چنین گروهی تنها همین موضوع است.

رئیس ‌شورای اروپا روز گذشته بر تداوم کمک ‌های نظامی و مالی به اوکراین تاکید کرده بود.

«شارل میشل» رئیس شورای اروپا دیروز شنبه در نشست سران گروه- ۷ در هیروشیما واقع در ژاپن اعلام کرده بود که حمایت نظامی از اوکراین با ارسال مهمات بیشتر و هواپیماهای جنگی افزایش خواهد یافت.

رئیس شورای اروپا در ادامه تاکید کرد که متحدان عضو گروه- ۷ ستون های اقتصاد روسیه را هدف قرار خواهند داد تا اطمینان حاصل کنند که ماشین جنگی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه را متوقف خواهند کرد! پیش از این، نشریه آمریکایی پولیتیکو به نقل از مقامات آمریکایی و اوکراینی آگاه گزارش داد که «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده یک بسته کمک امنیتی جدید ۳۷۵ میلیون دلاری را برای اوکراین به زودی اعلام خواهد کرد.

کمتر از ۱۰ روز پیش نیز، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ ای اعلام کرده بود که آمریکا بسته جدید کمک نظامی ۱.۲ میلیارد دلاری را به اوکراین اختصاص داده است.

وزارت دفاع آمریکا در این خصوص گفته بود: واشنگتن ۱.۲ میلیارد دلار کمک نظامی جدید را به اوکراین برای تقویت دفاع هوایی این کشور و تأمین نیازهای مهمات توپخانه‌ای اختصاص داده است.

پنتاگون مدعی بود که رقم این کمک جدید به صورت بلند مدت به اوکراین اختصاص داده شده است! پس از حملات موشکی روسیه به زیرساخت‌های اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، بارها از آمریکا و مقامات اروپایی درخواست کرد که سامانه‌های پدافندی پیشرفته در اختیار این کشور قرار دهند.

سرانجام در هفته های پیش واشنگتن ‌پست گزارش داد که دولت آمریکا قرار است یک سامانه ضدموشکی پاتریوت در اختیار اوکراین قرار دهد؛ هر سامانه پاتریوت دارای حداکثر ۸ پرتابگر است که بسته به نوع مهمات مورد استفاده بین ۴ تا ۱۶ موشک را در خود جای می دهد.


بازنشر از : مهر

روسیه

ایالات متحده امریکا

اوکراین

گروه 7

وزارت خارجه روسیه امروز اعلام کرد: آمریکا اداره ستاد برنامه‌ریزی جنگ ترکیبی علیه مسکو را برعهده دارد؛ کشورهای عضو گروه- ۷ هم به معنای واقعی کلمه در پی رویارویی همه جانبه با روسیه هستند.