مهران محمدی امین

1401\05\24 22:00:09


آمریکا ثبات تایوان را برهم زده است

سفیر چین در سازمان ملل امروز دوشنبه در واکنش به سفر سناتورهای آمریکایی به تایوان تاکید کرد که به رغم اقدامات تحریک آمیز آمریکا، پکن به دفاع از حق حاکمیت خود ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک،«ژانگ جون» سفیر چین در سازمان ملل امروز دوشنبه در واکنش به سفر سناتورهای آمریکایی به تایوان تاکید کرد که به رغم اقدامات تحریک آمیز آمریکا، پکن به دفاع از حق حاکمیت خود ادامه خواهد داد.

دیپلمات ارشد چین در سازمان ملل اعلام کرد: تمام جهان به وضوح شاهد است که چه کسی در تایوان دست به اقدامات تحریک آمیز می زند، چه کسی وضعیت موجود را تغییر می دهد و چه کسی در تلاش است تا مشکل آفرینی کند. ژانگ جون تاکید کرد که چین هر کاری که بتواند برای دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی خود انجام خواهد داد. وزارت دفاع چین پیشتر از سفر هیئتی از سناتورهای آمریکا به تایوان انتقاد کرد و این سفر را مصداق بارز نقض حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور توصیف کرد.

تبلیغات
نصب و تعمیر چیلر و داکت اسپلیت
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب چیلر ، مینی چیلر و داکت اسپلیت ، یخچال و فریز، ساید بای ساید، کولر گازی، پکیج گرمایشی در تهران با تعرفه نمایندگی .
# چیلر - # اسپلیت - # تهویه

هیئتی متشکل از قانونگذاران آمریکایی روز یکشنبه وارد تایوان شدند. سفر سناتورهای آمریکایی به تایوان به فاصله کمتر از دو هفته از سفر جنجالی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به این جزیره صورت گرفت.. .


بازنشر از : مهر

چین

ایالات متحده امریکا

تایوان