مهران محمدی امین

1401\05\27 17:45:11


اتحادیه اروپا محدودیت صدور روادید برای روس‌ها را بررسی می‌کند

در راستای پیشنهاد رئیس‌جمهور اوکراین به سران اروپا که مانع ورود شهروندان روسیه به کشورهای اروپایی شوند، وزرای اتحادیه اروپا این موضوع را در هفته‌های آینده بررسی خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، شماری از وزرای خارجه اتحادیه اروپا روزهای ۳۰ و ۳۱ آگوست (۸ و ۹ شهریور) در شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک، گرد هم خواهند آمد تا درباره اعمال محدودیت‌های احتمالی بر صدور روادید برای شهروندان روسیه بحث و گفت‌وگو کنند.

به نوشته خبرگزاری تاس، یکی از دیپلمات‌های اروپایی گفته کشورهای اتحادیه اروپا قصد ندارند که صدور روادید برای روس‌ها را به صورت کامل ممنوع کنند، همچنان این امکان وجود دارد که به دلایل بشردوستانه روادید برای شهروندان روسیه صادر شود. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین هفته پیش از کشورهای غربی خواست از ورود همه مردم روسیه به کشورهایشان جلوگیری کنند. وی در گفت‌وگو با روزنامه «واشنگتن‌پست» با بیان اینکه کشورهای غربی باید مرزهای خود را به روی همه روس‌تبارها ببندند گفت: مهمترین تحریم‌ها باید در نزدیکی مرزها انجام شود، زیرا روس‌ها زمین و خاک دیگران را غصب کرده‌اند.

تبلیغات
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .
# سامسونگ - # samsung - # تعمیر یخچال سامسونگ

رئیس‌جمهور اوکراین در توجیه اینکه چرا باید همه مردم روسیه را تحریم کرد، گفت: روس‌ها تا زمانی که فلسفه زندگی‌شان را تغییر نداده‌اند، باید در دنیای خودشان زندگی کنند. در ۲۴ فوریه (۵ مارس ۱۴۰۰)، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که به منظور «غیرنظامی‌کردن و نازی‌زدایی اوکراین» و در پاسخ به درخواست کمک رهبران جمهوری‌های دونباس (در شرق اوکراین) فرمان آغاز «عملیات ویژه نظامی» در خاک اوکراین را صادر کرده است. مناطق شرقی اوکراین روس‌تبار هستند و سال‌ها هدف حملات مداوم ارتش وابسته به دولت مرکزی اوکراین بوده‌اند.

در اوایل ماه مارس، این مناطق خودمختاری خود را اعلام کردند.. .


بازنشر از : مهر

جنگ اوکراین

روسیه

اوکراین

تحريم اقتصادي روسيه