مهران محمدی امین

1401\05\24 20:09:13


اذعان سخنگوی «سنتکام» به حمله پهپادی به پایگاه آمریکا در سوریه

سخنگوی فرماندهی نیروهای تروریست آمریکا در منطقه ضمن اذعان به حمله با سه پهپاد به پایگاه نظامی این نیروها در منطقه «التنف» سوریه مدعی شد این حمله خسارت جانی نداشته است.

سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروهای تروریست آمریکا در خاورمیانه (سنتکام) در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره در واکنش به حمله پهپادی امروز دوشنبه به پایگاه التنف در سوریه مدعی شد: ما با اتخاذ تدابیری حمله با سه پهپاد به پایگاه نظامی التنف را دفع کردیم.

وی در ادامه افزود: حمله پهپادی به پایگاه نظامی التنف، باعث زخمی شدن هیچیک از نیروهای ما نشد. سخنگوی سنتکام همچنین گفت: حمله به پایگاه التنف، ائتلاف بین المللی (به سرکردگی آمریکا) را از تلاش برای شکست دادن داعش منع نمی‌کند. این اظهارات مقام آمریکایی در حالی است که شبکه الجزیره امروز دوشنبه از حمله پهپادی به پایگاه اشغالگران آمریکایی در منطقه التنف در مرز سوریه با عراق خبر داد.

از سوی دیگر، برخی منابع اعلام کردند که این حمله با پهپادهای انتحاری و نیز پهپادهای مجهز به موشک انجام شده و طی آن مراکز نظامی پایگاه التنف در مرز سوریه و عراق هدف قرار گرفته است. این منابع افزودند: حمله پهپادی صبح امروز ساعت ۶:۳۰ پس از حمله رژیم صهیونیستی به مناطق حومه دمشق و طرطوس رخ داده است. منابع مذکور اعلام کردند که پهپادهای بمبگذاری شده اهداف خود را در پایگاه التنف با وجود تلاش ارتش آمریکا برای رهگیری آنها، هدف قرار داده‌اند.

ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا ضمن تأیید این حمله مدعی شد که این حملات دفع شده است.. .


بازنشر از : مهر

سنتکام

منطقه التنف

سوریه

ایالات متحده امریکا