مهران محمدی امین

1401\05\27 16:09:19


العامری و صدر امروز دیدار می کنند

یکی از رهبران چارچوب هماهنگی شیعی اعلام کرد که رهبر ائتلاف فتح و رهبر جریان صدر امروز در استان نجف دیدار می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «محمد الشبکی» از رهبران چارچوب هماهنگی شیعی عراق اعلام کرد: هادی العامری رئیس ائتلاف فتح امروز پنجشنبه با مقتدی صدر رهبر جریان صدر در الحنانه استان نجف دیدار می کند.

وی افزود: این دیدار برای بررسی مسائلی همچون پایان دادن به بن بست سیاسی و شنیدن نقطه نظرات صدر انجام خواهد شد. الشبکی اظهار داشت: صدر از تحرکات العامری علامت های مثبنی را دریافت کرده است و به همین علت خواستار تعویق تظاهرات طرفداران خود شد. این رهبر چارچوب هماهنگی شیعی عنوان کرد: مراجعه صدر به دستگاه قضایی برای انحلال پارلمان و تعویق تظاهرات نشانه هایی از گشایش و حل و فصل اختلافات است.

گفتنی است، رئیس ائتلاف فتح پیش از این نیز دیدارهایی با طرف های کُرد و سنی برای برون رفت از بحران فعلی عراق داشته است. ائتلاف فتح هدف از دیدارهای العامری با طرف های کُرد و سنی را تقویت ارتباط میان گروهای مختلف سیاسی، رسیدن به راه حلی برای برون رفت از بن بست سیاسی و مشورت با طرف های مختلف برای تشکیل دولت اعلام کرده است. این در حالی است که روز گذشته، رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و رئیس پارلمان عراق و شماری از نمایندگان احزاب این کشور در پی نشست خود با موضوع خروج از بحران فعلی، بر لزوم توقف تنش میدانی، رسانه ای و سیاسی تاکید کردند..

.


بازنشر از : مهر

هادی العامری

مقتدی صدر

عراق