مهران محمدی امین

1401\07\20 01:24:17


امام خمینی هفته وحدت را به نقطه اتحاد تبدیل کرد. منتظر موضع رسمی درباره مرزهای دریایی هستیم

دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه سه شنبه در همایشی به مناسبت میلاد نبی اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به سخنرانی پرداخت.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شامگاه سه شنبه در همایشی به مناسبت میلاد نبی اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به سخنرانی پرداخت.

تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای این سخنرانی میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت اسلامی را تبریک گفت. سید حسن نصرالله با تمجید از مردم مؤمن یمن، گفت: مردم تحت محاصره‌ای که از بحران‌های معیشتی، روزمره، امنیتی و بهداشتی زیادی رنج می‌برند اما در اجتماعی میلیونی و بی سابقه به این مناسبت گرد هم آمدند. جهان اسلام و عرب و مسلمانان باید میلاد پیامبر خود را جشن بگیرند.

دبیرکل حزب الله افزود: امام خمینی (ره) نقطه اختلافی پیرامون ولادت پیامبر (ص) را به نقطه تلاقی تبدیل کرد و پلی را بین ۱۲ و ۱۷ ربیع الاول بنا نهاد که هفته وحدت اسلامی نام گرفت. ما باید در این مناسبت بر نقاط تفاهم و توافق تمرکز کنیم. میلاد پیامبر (ص) سرآغاز تمام خوبی‌ها و رحمت و نعمت است.

ولادت حضرت محمد (ص) میلاد انسانی است که با وجود مبارک خود سبب خیر و برکات و رحمت بود. ذکر پیامبر (ص) پس از رحلت ایشان باقی ماند و به برکت دستاوردهای عظیم ایشان تا قیامت نیز باقی خواهد ماند. سید حسن نصرالله افزود: رسول الله (ص) هنگامی که مردم را از عبادت بت‌ها به عبادت خداوند متعال رهنمون گردید رحمتی برای آنها در دنیا و آخرت بود.

رسول الله (ص) آمد و حکم به حرمت خونریزی و حکم به حرمت آبرو و اموال مردم داد. احکام اسلام در ظاهر خشن به نظر می رسند اما در باطن رحمت هستند چرا که از تعدی به کرامت مردم جلوگیری می‌نمایند. مسئولیت تمام ما به عنوان مسلمان و بویژه مسئولیت علما و فرهیختگان و نخبگان این است که از پیامبر (ص) دفاع کنیم.

ترسیم مرزهای دریایی لبنان دبیرکل حزب الله لبنان پیرامون وضعیت داخلی لبنان تاکید کرد: در مورد ریاست جمهوری چیز جدیدی برای گفتن ندارم و خواهان تشکیل دولت هستیم. سید حسن نصرالله درباره ترسیم مرزهای دریایی بین لبنان و رژیم صهیونیستی گفت: من امروز می گویم که ما در ساعات حساسی قرار داریم و مرجعی که باید موضع رسمی لبنان را اعلام نماید میشل عون رئیس جمهور است. ما منتظر مواضع رسمی هستیم و هنگامی که هیات‌ها به راس الناقوره رفتند و توافق را امضا کردند می‌توانیم بگوییم که توافق حاصل شده است.

تبلیغات
نصب و تعمیر چیلر و داکت اسپلیت
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب چیلر ، مینی چیلر و داکت اسپلیت ، یخچال و فریز، ساید بای ساید، کولر گازی، پکیج گرمایشی در تهران با تعرفه نمایندگی .
# چیلر - # اسپلیت - # تهویه

ما به عنوان مقاومت منتظر خواهیم بود. دبیرکل حزب الله افزود: اختلافات شدیدی داخل رژیم صهیونیستی وجود دارد و نمی‌دانیم فردا یا روزهای بعد چه اتفاقی روی می‌دهد. تا زمانی که لبنانی‌ها ببینند هیات‌ها به راس الناقوره رفتند باید همچنان محتاط باشیم و احتیاط کنیم.

امروز رسانه‌های اسرائیل و برخی رسانه‌های عربی سعی دارند این را القا کنند که حزب الله می‌خواهد توافق را به هم بزند. عجیب اینجاست که برخی مردم در حالی این حرف را می‌زنند که تمام اقدامات حزب الله از ابتدای این پرونده را مشاهده کردند. سید حسن نصرالله تاکید کرد: برای ما به عنوان مقاومت، مهم، حمایت و ایستادن در کنار دولت لبنان و حمایت از مطالبات لبنان است.

چیزی که برای ما اهمیت دارد استخراج نفت و گاز از میادین نفتی لبنان است. هنگامی که رئیس جمهور موضع رسمی لبنان را اعلام کند کارها برای مقاومت انجام شده و تا آن زمان باید هوشیار باقی بمانیم. دبیرکل حزب الله تصریح کرد: من در اینجا باید از رزمندگان مقاومت یاد کنم.

ما نیازی به ارسال پهپادها یا غیره نداشتیم و هدف از ابتدا این بود که به دشمن بفهمانیم مقاومت در چیزی که می‌گوید جدی است. من می‌خواهم از این برادران رزمنده در مقاومت تشکر کنم و به آنها بگویم که همچنان آماده و هوشیار باقی خواهید ماند تا اینکه ببینیم تفاهم امضا شده است. ما باید در این زمینه با روحیه مسئولیت پذیری ملی رفتار کنیم و این موضوع باید به عنوان یک ثروت ملی که مختص به هیچ طایفه، یا طرف و منطقه مشخصی نیست مورد نظر قرار گیرد.

تحولات فلسطین سید حسن نصرالله در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به تحولات فلسطین، گفت: آنچه در کرانه باختری روی می‌دهد برای رژیم صهیونیستی و تمام گروه‌های سیاسی آن شوکه کننده بود. مقاومت دست به کارهای زیادی زد که اسرائیل آن را شنید و مشاهده کرد و درک کرد. مقاومت در کرانه باختری امروز به همبستگی سیاسی، رسانه‌ای و مردمی کامل نیاز دارد و از توان تغییر معادلات برخوردار است و امید زیادی به آن هست.

روابط جنبش حماس و سوریه دبیرکل حزب الله لبنان درباره رابطه بین جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و سوریه تاکید کرد: تصمیم جنبش حماس درباره تقویت روابط با سوریه تصمیمی شجاعانه، مدبرانه و درست بود. تصمیم ازسرگیری روابط بین حماس و سوریه موجب ایجاد همگرایی بین کشورها، ارتش‌ها و جنبش‌های مقاومت است.. .


بازنشر از : مهر

سید حسن نصرالله

حزب الله لبنان

حز‌ب‌الله