مهران محمدی امین

1401\10\12 20:47:24


اوکراین: ۴۰۰ نظامی روسیه در حمله موشکی کشته شدند!

منابع خبری کی یف ادعا کردند که در حمله موشکی امروز ارتش این کشور به منطقه «ماکییفکا» در «دونتسک»، ۴۰۰ نظامی روس کشته و ۳۰۰ تَن زخمی شدند!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری بی بی سی، منابع خبری کی یف ادعا کردند که در حمله موشکی امروز دوشنبه ارتش این کشور به یکی از مناطق تحت کنترل روسیه در استان «دونتسک»، در مجموع ۷۰۰ نظامی روس کشته و زخمی شدند! بر اساس ادعای ارتش اوکراین، حدود ۴۰۰ نظامی روس در حمله موشکی به منطقه «ماکییفکا» (Makiivka) در منطقه تحت کنترل روسیه در استان دونتسک کشته و ۳۰۰ نفر دیگر هم زخمی شده‌ اند! بنا بر ادعای این رسانه انگلیسی، «دنیل بزسونوف» (Daniil Bezsonov) از مقامات ارشد نزدیک به روسیه در منطقه تحت تسلط مسکو در دونتسک اعلام کرد که ۲ دقیقه بعد از نیمه شب به منطقه «ماکییفکا» حمله موشکی شد.

«الکساندر بوگوماز»، فرماندر منطقه «بریانسک» اعلام کرد ارتش اوکراین روستای «کلیموفسکی» واقع در نزدیکی مرز با اوکراین را با حملات پهپادی هدف قرار داده است. گفته می‌ شد کسی در این حمله آسیب ندیده، اما به علت آسیب‌دیدن ایستگاه تأمین برق، هم‌اکنون برق کل روستا قطع است. در هفته‌های اخیر جنگ پهپادی روسیه و اوکراین به زیرساخت‌های انرژی یکدیگر افزایش یافته است.

رسانه‌های روسی اواسط آذرماه هم با انتشار تصاویری اعلام کردند بر اثر حمله پهپادی ارتش اوکراین به یک مخزن سوخت در نزدیکی فرودگاه شهر کورسک، انفجار مهیبی رخ داده و دودی غلیظی آسمان شهر را فراگرفته است. لازم به ذکر است که ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های خودمختار دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است. به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از هشت سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌یف قرار داشتند»..

.


بازنشر از : مهر

روسیه

اوکراین

حمله موشکی

دونتسک