مهران محمدی امین

1402\10\12 19:36:26


ترکیه: به بازیگر مهم جهانی مبدل شده‌ایم

فارس/ «هاکان فیدان» وزیر امور خارجه ترکیه روز سه شنبه به مناسبت سال نوی میلادی مدعی شد که ترکیه در سال ۲۰۲۴ بر «سیاست خارجی منطقی و موثر که ریشه در ارزش‌های اخلاقی دارد» تاکید خواهد کرد. به نوشته روزنامه «حریت» فیدان در بخشی از این پیام اظهار داشت: «در این دوره که نظام بین‌الملل با عدم قطعیت‌ها همراه و ‌ثبات جهانی در خطر است، سیاست خارجی مستقل ترکیه‌ تحت رهبری رجب طیب اردوغان اجرا می‌شود.

«هاکان فیدان» وزیر امور خارجه ترکیه روز سه شنبه به مناسبت سال نوی میلادی مدعی شد که ترکیه در سال ۲۰۲۴ بر «سیاست خارجی منطقی و موثر که ریشه در ارزش‌های اخلاقی دارد» تاکید خواهد کرد.به نوشته روزنامه «حریت» فیدان در بخشی از این پیام اظهار داشت: «در این دوره که نظام بین‌الملل با عدم قطعیت‌ها همراه و ‌ثبات جهانی در خطر است، سیاست خارجی مستقل ترکیه‌ تحت رهبری رجب طیب اردوغان اجرا می‌شود.»این در حالی است که ترکیه هنوز با برخی همسایگان خود دچار مشکل است.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.
# لاله زار - # لاله‌زار - # برق ساختمان

ترکیه هنوز با یونان به توافق قطعی نرسیده است. یونان خواستار این است که آنکارا  در خصوص امور پناهجویان و آب‌های اطراف براساس توافقات بین‌المللی برخورد و از نظامی کردن منطقه پرهیز کند.وی در ادامه مدعی شد:«کشور ما به بازیگری مهم تبدیل شده واینک ترکیه در مناطق بحرانی جهان اعمال نفوذ دارد.»وزیر خارجه ترکیه  گفت:«با قدرتی که از ملت خود دریافت می کنیم، برابر بی عدالتی‌ها و ظلم‌های جهانی ایستادگی می‌کنیم و هرگز در دفاع از حقیقت تردید نخواهیم کرد.» بازار ترکیه طی سال‌های اخیر به بهانه پاکسازی عناصر پ.ک.ک از شمال عراق بارها دست به حملات نظامی زده است؛ حملاتی که دولت عراق آن را غیرقانونی و تجاوز به خاک خود می‌داند هرچند اعتراضات بغداد در خصوص مداخلات نظامی آنکارا همواره با بی اعتنایی ترکیه مواجه شده است.هواپیماهای ترکیه اخیرا منطقه «سنجار» واقع در استان نینوا در عراق را بمباران کردند. . .


بازنشر از : آخرین خبر