مهران محمدی امین

1402\10\12 13:39:41


ترکیه: عجله‌ای برای تایید عضویت سوئد در ناتو نداریم

ایسنا/ یک منبع مطلع ترکیه‌ای به بیان جزئیاتی درباره وضعیت تصویب طرح عضویت سوئد در ناتو در پارلمان ترکیه پرداخت. یک منبع مطلع در پارلمان ترکیه گفت که تاریخ تصویب طرح عضویت سوئد در ناتو هنوز مشخص نیست و آنکارا در این روند تعجیل نخواهد کرد.

یک منبع مطلع ترکیه‌ای به بیان جزئیاتی درباره وضعیت تصویب طرح عضویت سوئد در ناتو در پارلمان ترکیه پرداخت.یک منبع مطلع در پارلمان ترکیه گفت که تاریخ تصویب طرح عضویت سوئد در ناتو هنوز مشخص نیست و آنکارا در این روند تعجیل نخواهد کرد.خبرگزاری اسپوتنیک در این باره نوشت: هفته گذشته، کمیته روابط خارجی پارلمان ترکیه طرح عضویت سوئد در ناتو را تصویب کرد. بازار منبع مطلعی که پیشتر از آن یاد شد به اسپوتنیک گفت که زمان تصویب این طرح توسط پارلمان هنوز مشخص نیست.او بیان کرد: «ما عجله‌ای نداریم.

این کار شامل برخی روندهایی است که به یکدیگر مرتبطند و ما بر آن نظارت خواهیم کرد. هیچ فشاری در زمینه بازه زمانی مشخص برای این کار روی ما نیست و نمی‌تواند هم باشد.»هفته گذشته، «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری ترکیه گفت که هرگونه پیشرفت احتمالی از سوی آمریکا در زمینه توافق فروش F-۱۶ به آنکارا در نظر پارلمان ترکیه در بررسی پروتکل عضویت سوئد در ناتو دخیل خواهد بود.سوئد به همراه فنلاند درخواست عضویتشان در ناتو را در ماه مه ۲۰۲۲ و چند ماه پس از حمله روسیه به اوکراین ارائه کردند. فنلاند از آوریل ۲۰۲۳ عضو این ائتلاف شد.

درخواست سوئد هنوز در انتظار تایید ترکیه و مجارستان است.. .


بازنشر از : آخرین خبر