مهران محمدی امین

1401\05\27 17:44:20


جهاد اسلامی فلسطین عادی سازی روابط آنکارا و تل آویو را محکوم کرد

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تداوم عادی سازی روابط ترکیه با رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه دنیا الوطن، «طارق سلمی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تداوم عادی سازی روابط ترکیه با رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد.

وی تاکید کرد: تبادل سفرا میان رژیم صهیونیستی و ترکیه و عادی سازی روابط میان دو طرف، در سایه تداوم تجاوزات و جنایت‌های این رژیم علیه ملت فلسطین باعث تشویق صهیونیست‌ها به تشدید این اقدامات می‌شود. سخنگوی جهاد اسلامی اظهار داشت: هر گونه عادی سازی روابط میان کشورهای اسلامی و عربی و رژیم صهیونیستی به منزله ضربه زدن به ملت فلسطین است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس‌جمهور ترکیه روز سه شنبه در گفتگویی تلفنی به شکل رسمی عادی‌سازی کامل روابط دو طرف و تبادل سفیر میان خود را اعلام کردند.

روابط بین ترکیه و رژیم صهیونیستی از ۱۲ سال قبل به دنبال حادثه برای کشتی «ماوی مرمره» دچار تنش شد. ارتش رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۰ یک ناوگان دریایی «ناوی مرمره» حامل کمک‌های بشردوستانه تحت عنوان «ناوگان آزادی» به نوارٔ غزه، حمله کرد و در نتیجه این حمله ۱۰ سرنشین کشتی به شهادت رسیدند. عادی‌سازی روابط دیپلماتیک این رژیم با ترکیه در شرایطی انجام شده که اوایل تیرماه سال جاری «یائیر لاپید» وزیر خارجه وقت این رژیم به آنکارا سفر کرده بود..

.


بازنشر از : مهر

رژیم صهیونیستی

ترکیه

آنکارا

تل آویو