مهران محمدی امین

1401\10\12 20:45:24


دیدار هیئتی از شورای علمای افغانستان با آیت الله سیستانی

آیت الله سیستانی در دیدار هیئت شورای علمای شیعه افغانستان، تاکید کرد که راه درست در این کشور همین است که شورای علمای شیعه انتخاب کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آوا پرس،آیت الله العظمی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان جهان در دیدار با هیئت شورای علمای شیعه افغانستان در عراق اعلام کرد‏ که شیعیان با امارت اسلامی مشی مسالمت‌آمیز را اتخاذ نمایند تا ازین طریق بتوانند حقوق مردم را پیگیری نمایند و راه درست و عاقلانه همین است که شورای علما در پیش گرفته است.

هیئت عالی‌رتبه شورای علمای شیعه افغانستان در ادامه دیدار با مراجع تقلید شیعیان به محضر آیت‌الله ا سیستانی در عراق رسیدند.   ‏این هیئت به تشریح اوضاع جاری کشور افغانستان و موضع شورای علما پرداخت وضمن تشریح وجود فقر جانکاه در افغانستان، از کمک‌های آیت الله سیستانی به فقرای افغانستان، از جمله زلزله‌زدگان پکتیکا تشکر و قدردانی کرده و خواهان استمرار و تقویت این نوع کمک‌ها شد.   آیت‌الله سیستانی سفارش نمود که در این شرایط ایجاب می‌کند که شیعیان راه محبت ومودت ومراوده را در پیش بگیرند و با امارت اسلامی مشی مسالمت‌آمیز را اتخاذ نمایند تا ازین طریق بتوانند حقوق مردم را پیگیری نمایند.

تبلیغات
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .
# سامسونگ - # samsung - # تعمیر یخچال سامسونگ

  این مرجع بزرگ جهان تشیع بیان داشت که راه درست و عاقلانه همین است که شورای علما در پیش گرفته است.   وی‏ در مورد مساعدت‌های مالی به فقرا وعده دادند که همچنان ادامه دهند وتقویت نمایند و بیان کرد که به وکلای خود سفارش کرده‌اند که به نیازمندان شیعه وسنی کمک کنند.   آیت الله سیستانی در بخشی از سخنان شان در رابطه با تحکیم اخوت اسلامی بین برادران شیعه و سنی و ایجاد الفت ومحبت بین پیروان مذاهب اسلامی در افغانستان تاکید ویژه و خاص نمود.

  ‏ همچنین ایشان از مرحوم آیت الله محسنی رئیس فقید شورای علمای شیعه افغانستان، به بزرگی و نیکی یاد نموده، خدمات آن فقید سعید را مورد تمجید قرار داد.. .


بازنشر از : مهر

آیت الله سیستانی

عراق

افغانستان