مهران محمدی امین

1401\07\20 11:12:36


روسیه عامل اصلی انفجار پل کریمه را معرفی کرد

ایرنا/ سرویس امنیتی فدرال روسیه ( FSB) عامل پشت پرده حمله تروریستی به پل کریمه را معرفی کرد. به نقل از اسپوتنیک، سرویس امنیتی فدرال روسیه با اشاره به حادثه انفجار پل کریمه، اعلام کرد که اداره اطلاعات مرکزی وزارت دفاع اوکراین عامل پشت پرده این حادثه بوده است.

سرویس امنیتی فدرال روسیه ( FSB) عامل پشت پرده حمله تروریستی به پل کریمه را معرفی کرد.به نقل از اسپوتنیک، سرویس امنیتی فدرال روسیه با اشاره به حادثه انفجار پل کریمه، اعلام کرد که اداره اطلاعات مرکزی وزارت دفاع اوکراین عامل پشت پرده این حادثه بوده است.بامداد شنبه رسانه‌های روسی و اوکراینی از وقوع انفجاری مهیب در پل شبه‌جزیره کریمه خبر دادند؛ این پل به «کرچ» معروف بوده و کریمه را به دیگر مناطق روسیه وصل می‌کند.روسیه از بامداد روز دوشنبه حملات موشکی گسترده‌ای را علیه زیرساخت‌های اصلی اوکراین در مناطق مختلف این کشور آغاز کرده است.

این حملات موشکی دو روز پس از انفجار در پل کریمه آغاز شد. رئیس‌جمهور و مقامات ارشد روسیه پیش از این اعلام کردند که دولت اوکراین «حمله تروریستی در پل کریمه» را طراحی و اجرا کرده است.بر اساس گزارش‌ها، در این حملات دست کم ۱۹ تن کشته و ۱۰۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.همچنین در ادامه حملات روسیه به اوکراین، منابع و رسانه‌های محلی دقایقی پیش از به‌صدادرآمدن آژیر هشدار حمله موشکی در شهر کی‌یف خبر داده و هم‌زمان برخی رسانه‌های اوکراین گزارش دادند که در شهر «نیکلایف» در جنوب این کشور نیز صدای چند انفجار شنیده شده است.. .


بازنشر از : آخرین خبر