مهران محمدی امین

1401\05\27 16:09:14


روسیه: اوکراین قصد حمله به نیروگاه زاپروژیا را دارد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: نیروهای اوکراینی قصد دارند همزمان با حضور دبیر کل سازمان ملل در این کشور، حملات دیگری علیه نیروگاه اتمی زاپروژیا صورت دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روسیه می گوید اوکراین برنامه ای برای هدف قرار دادن مجدد نیروگاه اتمی زاپروژیا را در دست اجرا دارد.

خبرگزاری ریانووستی روسیه روز پنج شنبه به نقل از وزارت دفاع این کشور اعلام کرد که اوکراین برای حمله به اطراف نیروگاه اتمی زاپروژیا در ۱۹ اوت و همزمان با حضور «آنتونیوگوترش» دبیر کل سازمان ملل در این کشور برنامه ریزی کرده است. در حالیکه ارتش اوکراین مدعی است که روسیه در داخل و اطراف نیروگاه زاپروژیا توپخانه مستقر کرده، در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است که که هیچ سلاح سنگین روسی در نیروگاه اتمی تحت کنترل روسیه، که در هفته های اخیر بارها هدف گلوله باران قرار گرفته است، یا در مناطق مجاور وجود ندارد. روسیه پیشتر و در پی وقوع گلوله باران نیروگاه زاپروژیا توسط کی یف، این حادثه را «تروریسم هسته ای» توصیف و آن را محکوم کرده بود.

دولت روسیه چندی پیش از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کرد تا درباره حمله نیروهای اوکراینی به نیروگاه اتمی «زاپروژیا» و پیامدهای ویرانگرِ احتمالی آن، نشست اضطراری تشکیل دهد.. .


بازنشر از : مهر

روسیه

اوکراین

سازمان ملل متحد