وزارت خارجه روسیه ناتو رزمایش نظامی وزارت خارجه روسیه امروز در واکنش به رزمایش دفاع هوایی ناتو اعلام کرد: تهدید ع

1402\03\31 21:15:17


مسکو: تهدید علیه حاکمیت و تمامیت ارضی روسیه بدون عواقب نخواهد بود

وزارت خارجه روسیه امروز در واکنش به رزمایش دفاع هوایی ناتو اعلام کرد: تهدید علیه حاکمیت و تمامیت ارضی مسکو بدون عواقب نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای درباره رزمایش دفاع هوایی ناتو اعلام کرد: هرگونه تلاش برای ایجاد تهدید علیه حاکمیت و تمامیت ارضی روسیه بدون عواقب نخواهد بود.

واکنش وزارت خارجه روسیه به رزمایش مدافع هوایی ناتو: هرگونه تلاش برای تهدید حاکمیت و تمامیت ارضی روسیه بدون عواقب نخواهد بود.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است که مسکو رزمایش مذکور را زیرنظر داشته و آن را پایش خواهد کرد.

روسیه همواره آماده دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی در برابر تهدیدات است.

ناتو از دوشنبه 22 خرداد ماه سال جاری بزرگ ترین رزمایش هوایی تاریخ خود را با مشارکت ۲۵۰ فروند جنگنده از ۲۵ کشور مختلف عضو این پیمان، آغاز کرد.

این رزمایش تحت عنوان Air Defender ۲۳ از ۱۲ ژوئن تا ۲۳ ژوئن در آلمان برگزار می شود و گفته شده که یکی از اهداف آن قدرت نمایی ناتو برابر روسیه است.

یکی از نکات برگزاری این رزمایش مشارکت سوئد در آن با وجود عدم عضویت این کشور در ناتو در اثر مانع‌ تراشی‌ های ترکیه است.

گفته می‌ شود در این رزمایش ۱۰ هزار نیروی نظامی از ارتش کشورهای مختلف عضو ناتو مشارکت دارند.

یکی از سناریوهای اصلی این رزمایش تمرین به کارگیری پهپادها و موشک‌ های کروز در صورت حمله علیه شهرها، فرودگاه‌ها و بنادر است.

در این مانورها ارتش ترکیه نیز با چندین فروند جنگنده اف ۱۶ حضور خواهد داشت و قرار است رزمایش‌ها علاوه بر آلمان در چک، استونی و لتونی نیز برگزار شود.

در همین رابطه، نیروی هوایی آلمان امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: هدف از برگزاری این رزمایش نشان دادن توانمندی‌های شرکای ناتو است و هیچ قصدی در زمینه تشدید تنش‌ها علیه روسیه وجود ندارد.

نیروی هوایی آلمان تاکید کرده که در جریان این مانور، جنگنده‌های ناتو پروازی در حریم هوایی اطراف کالینین‌گراد نخواهند داشت.


بازنشر از : مهر

وزارت خارجه روسیه

ناتو

رزمایش نظامی

وزارت خارجه روسیه امروز در واکنش به رزمایش دفاع هوایی ناتو اعلام کرد: تهدید علیه حاکمیت و تمامیت ارضی مسکو بدون عواقب نخواهد بود.


تولید کارتن و سفارش کارتن