مهران محمدی امین

1401\10\14 09:53:41


معامله 426 میلیون دلاری مصر با آمریکا برای خرید 12 بالگرد شینوک

فارس/ ارتش مصر 12 فروند بالگرد «شینوک» از شرکت آمریکایی بوئینگ برای برنامه نو سازی نیروی هوایی خود می‌خرد. بر اساس اعلام شرکت تسلیحات سازی آمریکایی «بوئینگ»، مصر ۱۲ فروند بالگرد چندمنظوره شینوک را از این شرکت  با هدف نوسازی ناوگان نیروی هوایی خود می‌خرد و تحویل این بالگردها در سال ۲۰۲۶ شروع خواهد شد.

ارتش مصر 12 فروند بالگرد «شینوک» از شرکت آمریکایی بوئینگ برای برنامه نو سازی نیروی هوایی خود می‌خرد.بر اساس اعلام شرکت تسلیحات سازی آمریکایی «بوئینگ»، مصر ۱۲ فروند بالگرد چندمنظوره شینوک را از این شرکت  با هدف نوسازی ناوگان نیروی هوایی خود می‌خرد و تحویل این بالگردها در سال ۲۰۲۶ شروع خواهد شد.به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، شرکت تسلیحات سازی آمریکایی «بوئینگ» در یک بیانیه‌ مطبوعاتی اعلام کرد: «ارتش آمریکا به شرکت بوئینگ قرارداد تولید ۱۲ بالگرد شینوک  نیروی هوای مصر را اعطا کرده است.

به موجب این معامله نظامی خارجی ۴۲۶ میلیون دلاری، مصر ناوگان قدیمی را جایگزین کرده و از توانمندی‌های چند منظوره پیشرفته آن سود می‌برد. »به گزارش اسپوتنیک، طبق این بیانیه مطبوعاتی، مصر قرار است از طریق این قرارداد توان نیروی هوایی خود را ارتقا دهد و شرکت بوئینگ نیز به دنبال حفظ شراکت قوی با نیروی هوایی مصر است.همچنین در این بیانیه اعلام شده، تحویل این بالگردها به طرف مصری طبق پیش‌بینی‌ها در سال ۲۰۲۶ شروع خواهد شد.. .


بازنشر از : آخرین خبر