نخستین هواپیمای حجاج خارجی امروز وارد عربستان می‌شود عربستان سعودی حج تمتع 1402 حج تمتع نخستین پروازهای حامل حجاج

1402\02\31 12:58:06


نخستین هواپیمای حجاج خارجی امروز وارد عربستان می‌شود

نخستین پروازهای حامل حجاج خارجی از پاکستان، هند، نیجریه و بنگلادش طی امروز (یکشنبه) در فرودگاه‌های عربستان سعودی به زمین می‌نشینند.

روزنامه سعودی سبق گزارش داد که فرودگاه‌های عربستان سعودی خود را برای استقبال از حجاج کشورهای مختلف جهان آماده می‌کنند به طوری که قرار است نخستین پرواز حجاج موسم حج امسال، امروز (۲۱ می) به زمین بنشیند.

بر اساس این گزارش، نخستین پروازهای حامل حجاج خارجی که در فرودگاه‌های عربستان سعودی به زمین می‌نشینند از پاکستان، هند، نیجریه و بنگلادش خواهند بود.

فرودگاه بین المللی محمد بن عبدالعزیز در مدینه منوره نخستین فرودگاهی است که از حجاج خانه خدا طی سال جاری، استقبال به عمل می‌آورد.

پیش بینی می‌شود عربستان سعودی طی سال جاری، میزبان بیش از ۲ میلیون حاجی باشد به طوری که شرکت‌های هواپیمایی سعودی بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار صندلی برای مهمانان خانه خدا در نظر گرفته‌اند.

شش فرودگاه داخلی شامل فرودگاه‌های جده، ریاض، الدمام، مدینه منوره، الطائف و ینبع پذیرای این پروازها خواهند بود.

پیش از این، پایگاه خبری المصراوی به نقل از مسئولان خطوط هوایی عربستان سعودی گزارش داده بود که پروازهای خطوط هوایی این کشور برای انتقال زائران خانه خدا از ۲۱ مه جاری (۳۱ اردیبهشت) شروع شده و تا ۲۲ ژوئن آتی (۱ تیر) ادامه پیدا می‌کند.

بر اساس این گزارش، روند بازگرداندن حجاج نیز از ۲ ژوئیه (۱۱ تیر) آغاز و تا ۲ اوت آتی (۱۱ مرداد) ادامه پیدا می‌کند.

مسئولان سعودی نیز اعلام کرده‌اند که خطوط هوایی عربستان ۱۰۰ مقصد مشخص و جدول بندی شده دارد که در چنین مراسم‌هایی ۱۴ مقصد دیگر با به کارگیری ۱۷۶ هواپیما، اضافه می‌شود.


بازنشر از : مهر

عربستان سعودی

حج تمتع 1402

حج تمتع

نخستین پروازهای حامل حجاج خارجی از پاکستان، هند، نیجریه و بنگلادش طی امروز (یکشنبه) در فرودگاه‌های عربستان سعودی به زمین می‌نشینند.