مهران محمدی امین

1401\05\27 09:39:17


واشنگتن: به سیاست چین واحد پایبندیم

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مسئول آمریکایی اعلام کرد که چین از سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به جزیره تایوان برای تغییر وضع موجود استفاده کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از معاون وزیر خارجه آمریکا در امور شرق آسیا اعلام کرد که چین از سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به جزیره تایوان برای تغییر وضع موجود استفاده کرد.

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور شرق آسیا گفت که به سیاست چین واحد متعهد هستیم و از استقلال جزیره تایوان حمایت نمی کنیم. وی با بیان اینکه پیش بینی می کنیم که فشار چین به تایوان ادامه پیدا کند، افزود: به تعهدات خود در رابطه با تایوان ادامه خواهیم داد. این در حالی است که اخیرا در اقدامی تحریک آفرین، گروهی از سناتورهای آمریکا در سفری جنجالی وارد فرودگاهی در تایوان شدند.

بنا به اعلام رسانه های خبری، هیئتی متشکل از قانونگذاران آمریکایی اخیرا وارد تایوان شدند که سناتور دموکرات «اد مارکی» رهبری این هیئت آمریکایی را برعهده داشت. سفر سناتورهای آمریکایی به تایوان به فاصله کمتر از دو هفته از سفر جنجالی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به این جزیره صورت گرفت، سفری که هنوز پس لرزه های بی ثبات کننده آن در منطقه شرق آسیا ادامه دارد.. .


بازنشر از : مهر

چین

ایالات متحده امریکا

تایوان