مهران محمدی امین

1401\10\12 20:48:06


وزرای خارجه آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره ایران گفتگو کردند

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز در اولین رایزنی خود با وزیر خارجه آمریکا، در خصوص ایران با وی گفتگوکرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه صهیونیستی تایمز آو اسراییل، «ایلی کوهن» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه برای نخستین بار با همتای آمریکایی خود رایزنی کرد.

بر اساس اعلام این رسانه، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در اولین تماس تلفنی خود با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود، در خصوص توافقات عادی سازی و تلاش های مشترک برای جلوگیری از آنچه وی مدعی دستیابی ایران به سلاح هسته ای شد، گفتگو کرد. «کوهن» در ادامه گفت که به کمک های بشردوستانه به کی یف ادامه خواهد داد،کمتر درباره اوکراین سخن خواهد گفت، توانایی های نظامی این رژیم را گسترش داده و یک جبهه متحد علیه برنامه هسته ای ایران ایجاد خواهد کرد! «ایلی کوهن» پیش از این رایزنی در سخنرانی افتتاحیه خود در جمع کارکنان وزارت امور خارجه این رژیم گفته بود که رابطه اسرائیل با ایالات متحده «در اولویت قرار دارد». وی در این باره اضافه کرد: هیچ جایگزینی برای روابط اسرائیل و آمریکا وجود ندارد.

این یک مشارکت راهبردی بلندمدت است که در درجه اول بر ارزش‌ های مشترک و منافع مشترک مبتنی است. این مقام صهیونیست پس از مراسم استقبال در وزارت امور خارجه، با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفتگو کرد.. .


بازنشر از : مهر

ایلی کوهن

آنتونی بلینکن

ایران

عادی سازی روابط با اسرائیل