مهران محمدی امین

1401\10\14 12:35:39


وزیر خارجه کره شمالی اعدام شد؟!

ایسنا/ یک روزنامه ژاپنی روز چهارشنبه گزارش داد که به نظر می‌رسد "ری یونگ هو" وزیر خارجه سابق کره شمالی سال گذشته اعدام شده است. یومیوری شیمبون به نقل از منابع متعدد ناشناس گزارش داد که به نظر می‌رسد "ری" بین تابستان و پاییز سال گذشته اعدام شده است.

یک روزنامه ژاپنی روز چهارشنبه گزارش داد که به نظر می‌رسد "ری یونگ هو" وزیر خارجه سابق کره شمالی سال گذشته اعدام شده است.یومیوری شیمبون به نقل از منابع متعدد ناشناس گزارش داد که به نظر می‌رسد "ری" بین تابستان و پاییز سال گذشته اعدام شده است.بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد چهار یا پنج مقام وزارت خارجه کره شمالی در زمان مرگ ری به طور متوالی اعدام شده‌اند.در ادامه این بیانیه آمده است که برخی مسائل نامشخص مربوط به سفارت کره شمالی در بریتانیا ممکن است دلایل اعدام آنها بوده باشد و گفته است که همه آنها از جمله ری در این ماموریت دیپلماتیک کار می‌کردند.وزارت اتحاد کره جنوبی که به امور بین دو کره‌ رسیدگی می‌کند، گفت که از گزارش خبری و بررسی اطلاعات مربوطه آگاه است.

ری که در سال ۲۰۱۶ به عنوان دیپلمات ارشد کره شمالی منصوب شد، نقش کلیدی در مذاکرات با ایالات متحده برای اجلاس سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بین کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت ایالات متحده داشت. نشست هانوی در اوایل سال ۲۰۱۹ بدون توافق پایان یافت. ری در سال ۲۰۲۰ پستش را ترک کرد.. .


بازنشر از : آخرین خبر