مهران محمدی امین

1401\07\20 01:24:17


وزیر دفاع ترکیه با همتای روس خود گفتگو کرد

وزرای دفاع ترکیه و روسیه، به صورت تلفنی درباره مسائل دفاعی و امنیتی دو جانبه و منطقه‌ ای به ویژه اوکراین و سوریه گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، «خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه امروز سه شنبه طی تماس تلفنی با «سرگئی شویگو» همتای روس خود، درباره مسائل دفاعی و امنیتی دو جانبه و منطقه‌ای به ویژه اوکراین و سوریه تبادل نظر کرد.

وزارت دفاع ترکیه با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: آکار بر اهمیت برقراری آتش بس فوری در اوکراین به منظور جلوگیری از تلفات بیشتر و ایجاد صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد. طرفین در گفتگو بر تداوم انتقال غلات تاکید کردند. خلوصی آکار بر اعلام آمادگی ترکیه در راستای ارائه انواع کمک‌های بشردوستانه و تلاش برای برای تأمین صلح در منطقه تاکید کرد.

وزیر دفاع ترکیه ادعا کرد که جلوگیری از تهدید ایجاد کریدور تروریستی و خنثی سازی گروه‌های تروریستی، اولویت اصلی آنها در شمال سوریه است! ادعای وزیر دفاع ترکیه درباره مبارزه با تروریسم در سوریه در حالی مطرح می‌شود که این کشور با نقض قوانین بین المللی، نیروهای نظامی خود را بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق در این کشور مستقل مستقر کرده است.. .


بازنشر از : مهر

خلوصی آکار

سرگئی شویگو

سوریه

اوکراین