مهران محمدی امین

1401\05\27 16:10:18


چین: مخالف بسط روابط تجاری آمریکا و تایوان هستیم

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که اقدامات لازم برای پاسخگویی به تلاش آمریکا و تایوان برای بسط روابط تجاری تحت ابتکار عمل تازه را در پیش می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تحرکات ادامه دار آمریکا در شرق آسیا و تلاش برای بسط روابط تجاری با تایوان با اعلام مخالفت چین همراه شد.

تبلیغات
نصب و تعمیر چیلر و داکت اسپلیت
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب چیلر ، مینی چیلر و داکت اسپلیت ، یخچال و فریز، ساید بای ساید، کولر گازی، پکیج گرمایشی در تهران با تعرفه نمایندگی .
# چیلر - # اسپلیت - # تهویه

وزارت بازرگانی چین روز پنجشنبه، در واکنش به اعلام خبر مذاکرات تجاری قریب الوقوع میان آمریکا و تایوان تحت ابتکار عمل تازه، اعلام کرد که چین قاطعانه با مذاکرات تجاری میان ایالات متحده و تایوان مخالف است. «شو جوتینگ» سخنگوی وزارت بازرگانی چین در یک کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که سیاست چین واحد، پیش نیاز مشارکت تایوان در همکاری های اقتصادی با کشورهای خارجی است. وزارت بازرگانی چین یادآور شد که در پاسخ به این موضوع، تمام اقدامات لازم را برای محافظت قاطع از حاکمیت، امنیت و منافع توسعه ای خود در پیش خواهد گرفت.

دفتر نمایندگی تجاری ایالات متحده (USTR)طی بیانیه ای اعلام کرد که واشنگتن و تایپه به اجماع نظر رسیده تا در جهت دستیابی به ابتکار تجاری دوجانبه به منظور تقویت روابط اقتصادی دو کشور، مذاکراتی را آغاز کنند.. .


بازنشر از : مهر

چین

ایالات متحده امریکا

تایوان