مهران محمدی امین

1401\10\14 09:53:40


کاخ سفید: بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ نامزد می‌شود

فارس/ سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا تمایل دارد برای دوره دوم هم نامزد انتخابات شود، اما گفت که فعلا این مسئله را رسمی اعلام نکرده است. علی‌رغم انتقادات گسترده از کهولت سن «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا و علائمی که مبنی بر عدم سلامت جسمانی و ذهنی از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود که او قصد دارد برای دوره دوم هم نامزد شود.

سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا تمایل دارد برای دوره دوم هم نامزد انتخابات شود، اما گفت که فعلا این مسئله را رسمی اعلام نکرده است.علی‌رغم انتقادات گسترده از کهولت سن «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا و علائمی که مبنی بر عدم سلامت جسمانی و ذهنی از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود که او قصد دارد برای دوره دوم هم نامزد شود.«کارین ژاپن-پی‌یر» سخنگوی کاخ سفید شامگاه سه‌شنبه گفت که بایدن قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴، حضور پیدا کرده و به رقابت با دیگر نامزدها بپردازد.ژان-پی‌یر طی نشست خبری در کاخ سفید گفت که بایدن هنوز هم قصد دارد انتخابات ریاست جمهوری آتی شرکت کند اما نامزدی خود را فعلا به‌صورت رسمی اعلام نکرده است.وی در این‌باره توضیح داد: «او تمایل دارد در رقابت شرکت کند و البته من قطعا رئیس جمهور را ازپیش قضاوت نمی‌کنم.

طبق تجربه کاری، دولت پیشاپیش چیزی را در این زمینه اعلام نمی‌کند».روز یکشنبه بود که روزنامه «پالتیکو» به نقل از منابع مطلع گزارش داد که بایدن هنوز تصمیمی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نگرفته و فعلا در حال گفتگو با خانواده و حلقه سیاسیون نزدیک خود در این زمینه است.این در حالی است که بر اساس نتایج نظرسنجی جدید، بیش از ۷۰ درصد آمریکایی‌ها مخالف نامزدی بایدن برای دور دوم ریاست جمهوری و حضور در انتخابات هستند.. .


بازنشر از : آخرین خبر