کیسینجر: به لطف چین، مذاکرات صلح مسکو و کی‌یف آخر سال آغاز می‌شود جین پینگ اوکراین پکن

1402\02\31 16:08:09


کیسینجر: به لطف چین، مذاکرات صلح مسکو و کی‌یف آخر سال آغاز می‌شود

وزیر خارجه اسبق آمریکا می‌گوید که به لطف میانجی‌گری چین، مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین احتمالا در پایان سال آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، هنری کیسینجر، وزیر خارجه اسبق و مشاور امنیت ملی دو رئیس جمهور پیشین آمریکا بر این باور است که کیسینجر که پنجم خرداد تولد ۱۰۰سالگی خود را جشن خواهد گرفت، در گفت‌وگو با سی‌بی‌اس گفت: معتقدم که بحران اوکراین به نقطه عطف خود نزدیک می‌شود.

حالا که چین به مذاکرات ملحق شده، انتظار می‌رود که این مذاکرات تا پایان سال به سرانجام برسد.

وی همچنین در پیش‌بینی تحولات گفت: ما روند مذاکرات را به بحث خواهیم گذاشت و حتی وارد روند عملی مذاکره می‌شویم.

جنگ روسیه و اوکراین که از فوریه پارسال شروع شد، به نقطه عطفی رسیده و صرف نظر از کیسینجر، برخی تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که مذاکرات صلح بین طرفین با میانجی‌گری چین اواخر امسال آغاز می‌شود.

نشریه وال‌استریت‌ژورنال پیش‌تر گزارش داد که همزمان با تلاش اوکراین برای ضدحملات بهاری که مدت‌هاست از آن حرف می‌زند، کشورهای غربی به نقش چین برای کشاندن مسکو پای میز مذاکرات صلح در پایان سال، چشم دوخته‌اند.

به نوشته این نشریه، تغییر شناختی شرایط و رصد تحولات، چین را به این باور رسانده که نه اوکراین و نه روسیه، هیچکدام قادر نیستند برای مدت نامحدود بجنگند و تمایل پکن نیز برای تحقق نقشش به عنوان میانجی در مذاکرات صلح، باید به بوته آزمایش گذاشته شود! شی جین‌پینگ، رئیس جمهور چین اواخر ماه گذشته در تماسی تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت‌وگو کرد و عملا تمایل خود برای ایفای نقش میانجی در مذاکرات صلح را به نمایش گذاشت.


بازنشر از : مهر

جین پینگ

اوکراین

پکن

ایالات متحده امریکا

وزیر خارجه اسبق آمریکا می‌گوید که به لطف میانجی‌گری چین، مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین احتمالا در پایان سال آغاز خواهد شد.

فروشگاه لوازم هنری

آرت ویم، تهیه و توزیع لوازم هنری در سطوح مبتدی و حرفه ای،، ارائه رنگ و مدیوم ، بوم و کاغذ ، قلم مو ، ابزار هنری ،لوازم هنرهای سنتی و نوین ، کتاب ، آموزش و لوازم التحریر با کیفیت های متنوع و قیمت مناسب سراسر ایران !
واتس آپ: 09014831818 - تلفن: 02191311818

فروشگاه لوازم هنری - خوشنویسی - نقاشی - هنری

تولید کارتن و سفارش کارتن