مهران محمدی امین

1401\10\14 11:10:04


یورش نظامیان صهیونیست به جنین/بن گویر: بازهم به مسجدالاقصی می‌روم

ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی بار دیگر تهدید کرد که به مسجدالاقصی یورش خواهد برد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی که روز گذشته اقدام به تعرض به مسجدالاقصی کرده بود، بار دیگر درباره وعده داد که این اقدام تحریک آمیز خودش را تکرار خواهد کرد.

وی در گفتگو با کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد: این دولت (کابینه رژیم صهیونیستی) تحت تأثیر تهدیدات هیچ طرفی قرار نمی‌گیرد. بن گویر افزود: البته نباید همه امور را به اطلاع حماس برسانیم، یهودیان با ظلم و ستم مواجهند و از ورود به داخل مسجدالاقصی محروم هستند، این وضعیت باید تغییر کند. گفتنی است بن گویر روز گذشته در اقدامی تحریک آمیز به مسجدالاقصی تعرض کرد که با محکومیت گسترده‌ای از سوی طرف مختلف فلسطینی و منطقه‌ای همراه شد.

یورش مجدد صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی صبح امروز شماری از شهرک نشینان صهیونیست با حمایت شدید نظامیان این رژیم از دروازه باب الرحمه به مسجدالاقصی یورش بردند. منابع فلسطینی گزارش دادند که صهیونیست‌ها در این یورش اقدام به اجرای مناسک تلمودی نموده اند تا از این طریق فلسطینی‌ها را تحریک نمایند. زخمی شدن دو جوان فلسطینی در یورش صهیونیست‌ها به جنین نظامیان اشغالگر صهیونیست بامداد امروز چهارشنبه به شهرک‌های قباطیه و زبابده در جنوب جنین یورش برده و دست به سرکوب فلسطینیان زدند.

شاهدان عینی عنوان کردند که صهیونیست‌ها پس از حمله به شهرک قباطیه خانه‌ای را محاصره کردند که در پی آن درگیری شدیدی در این منطقه به وقوع پیوست. صهیونیست‌ها اقدام به شلیک گلوله و گاز اشک‌آور به سمت فلسطینیان کردند که طی آن دو جوان به ضرب گلوله زخمی شده و شماری هم بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور دچار خفگی شدند. مبارزان مقاومت نیز در جریان یورش صهیونیست‌ها به قباطیه با آنان وارد درگیری مسلحانه شدند.

نظامیان صهیونیست در حمله به جنوب جنین ۳ جوان فلسطینی را هم بازداشت کردند.. .


بازنشر از : مهر

رژیم صهیونیستی

مسجدالاقصی

ایتمار بن گویر