مهران محمدی امین

1401\10\14 11:10:10


۹ نفر کشته در انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده در سومالی

منابع محلی می‌گویند بر اثر انفجار دو خودروی بمب‌گذاری‌شده در سومالی دست‌کم ۹ نفر کشته شده‌اند.

شبکه الجزیره به نقل از منابع محلی اعلام کرد ۲ خودروی بمب‌گذاری در شهر «محاس» در منطقه حیران در جنوب سومالی منفجر شده است.

اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که دست‌کم ۹ نفر در این انفجار کشته شده‌اند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حادثه را به عهده نگرفته است. این نوع انفجارها معمولاً عناصر تروریستی الشباب وابسته به گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف سومالی انجام می‌دهند.

دولت مرکزی سومالی دیروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که دست کم هفت شبه‌نظامی از گروه تروریستی الشباب در جریان درگیری‌های تازه بین دو گروه داخلی آن در حومه منطقه هراردره در منطقه ساحلی مرکزی مودوگ کشته شده‌اند. در بیانیه دولت سومالی تاکید شد که این دو گروه بر سر تسلیم شدن به نیروهای مسلح سومالی اختلاف نظر داشتند. این تصمیم (تسلیم شدن) پس از سلسله شکست‌های الشباب در مودوغ، کانون فعالیت‌های این گروه تروریستی، از سوی برخی عناصر وابسته به آن اتخاذ شد.

مقامات سومالی اعلام کردند: درگیری پس از آن آغاز شد که جنگجویان وفادار به یکی از فرماندهان گروه الشباب به نام «محی الدین دقاره» این منطقه را ترک کردند و با شبه نظامیان دیگر وارد نبرد شدند. این درگیری در حالی رخ داد که دولت تازه منتخب «حسن شیخ محمد» رئیس جمهور سومالی حملات گسترده‌ای را علیه گروه الشباب وابسته به القاعده صورت داده است. نیروهای مسلح سومالی تا به امروز موفق شدند کنترل برخی از مناطق تحت اشغال الشباب در بخش‌های جنوبی و مرکزی این کشور را بار دیگر به دست بگیرند..

.


بازنشر از : مهر

انفجار تروریستی

سومالی

آفریقا