مهران محمدی امین

1401\07\13 16:51:32


«احمد نواف الاحمد» بار دیگر نخست‌وزیر کویت شد

فارس/ « نواف الاحمد الجابر الصباح» امیرکویت امروز (چهارشنبه) « احمد نواف الاحمد الصباح» را بار دیگر به عنوان نخست‌وزیر این کشور معرفی کرد. بر اساس گزارش روزنامه کویتی «الرأی»، بر اساس دستور صادر شده، احمد نواف الاحمد مأمور به معرفی وزرای کابینه جدید در این کشور شد.

« نواف الاحمد الجابر الصباح» امیرکویت امروز (چهارشنبه) « احمد نواف الاحمد الصباح» را بار دیگر به عنوان نخست‌وزیر این کشور معرفی کرد.بر اساس گزارش روزنامه کویتی «الرأی»، بر اساس دستور صادر شده، احمد نواف الاحمد مأمور به معرفی وزرای کابینه جدید در این کشور شد.پنج‌شنبه گذشته ( ۲۹سپتامبر) مردم کویت به پای صندوق‌های رای رفتند و پنجاه نماینده دور جدید مجلس ملی کشورشان را انتخابات کردند.پس از آن بر اساس قانون اساسی، شنبه هفته جاری احمد نواف نخست‌وزیر استعفا کرد تا زمینه برای تشکیل کابینه جدید فراهم شود.آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که ترکیب نمایندگان جدید پارلمان کویت به میزان ۵۴درصد تغییر داشته و تنها ۱۲ کاندید از دور قبل دوباره انتخاب شده‌اند.

مخالفان دولت کویت نیز با کسب حدود ۶۰ درصد از کرسی‌های پارلمان در انتخابات مجلس ملی به دستاورد سیاسی چشمگیری دست یافتند.. .


بازنشر از : آخرین خبر