مهران محمدی امین

1401\12\09 22:26:54


آمریکا احتمالا مجوز تجارت با «هواوی» را باطل می کند

بنا بر گزارش رسانه های آمریکا، دولت این کشور احتمالا به بهانه های امنیتی ممنوعیت های تجاری بیشتری را علیه شرکت چینی هواوی اعمال خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دولت آمریکا در اقدام ضدچینی تازه خود، قصد بررسی دوباره مجوز مراوده تجاری با شرکت هواوی را دارد.

رسانه های آمریکا روز سه شنبه با استناد به اظهارات منابع آگاه خود نوشتند که دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی این موضوع است که مجوزهای صادراتی اعطا شده به شرکتهای آمریکایی برای مراوده تجاری با شرکت بزرگ مخابراتی چینیِ هواوی را لغو کند. در گزارش رسانه های آمریکایی آمده است: دولت واشنگتن این اقدامات را به عنوان بخشی از سیاست گسترده خود برای ایجاد تجارت فناوری با در نظر گرفتن نگرانی های امنیت ملی آمریکا، افزایش خواهد داد. رسانه های آمریکایی نوشتند که کاخ سفید پیش از این نیز اعلام کرده بود که ممکن است هیچ مجوز صادراتی جدید به برخی شرکت ها و اشخاصی که تراشه های مورد نیاز برای تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها را عرضه می کنند، اعطا نکند.

رسانه های آمریکایی یادآور شدند که واشنگتن در بحبوحه تنش های تازه با پکن بر سر ماجرای رؤیت بالون چینی درحریم هوایی آمریکا و نیز ادعاهای مربوط به کمک پکن به روسیه این اقدامات را در دستور کار قرار داده است.. .


بازنشر از : مهر

چین

شرکت هواوی

ایالات متحده امریکا

هواوی