مهران محمدی امین

1401\06\30 14:59:37


آمریکا از اظهارات مودی خطاب به پوتین استقبال کرد

ایسنا/ آمریکا از اظهارات نخست وزیر هند خطاب به رئیس جمهوری روسیه دال بر اینکه اکنون زمان جنگ نیست، استقبال کرد؛ این تندترین واکنش علنی دهلی‌نو به حمله روسیه به اوکراین محسوب می‌شود. به نقل از خبرگزاری رویترز، از زمان آغاز جنگ اوکراین در فوریه سال جاری میلادی، نارندرا مودی، نخست وزیر هند مرتبا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه صحبت کرده و بدون آنکه علنا این جنگ را محکوم کند، تلاش کرده تا گفت‌وگو و مذکرات صلحی برقرار کند.

آمریکا از اظهارات نخست وزیر هند خطاب به رئیس جمهوری روسیه دال بر اینکه اکنون زمان جنگ نیست، استقبال کرد؛ این تندترین واکنش علنی دهلی‌نو به حمله روسیه به اوکراین محسوب می‌شود.به نقل از خبرگزاری رویترز، از زمان آغاز جنگ اوکراین در فوریه سال جاری میلادی، نارندرا مودی، نخست وزیر هند مرتبا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه صحبت کرده و بدون آنکه علنا این جنگ را محکوم کند، تلاش کرده تا گفت‌وگو و مذکرات صلحی برقرار کند.

روسیه، بزرگ‌ترین تامین‌کننده دفاعی هند در حال حاضر یکی از تامین‌کنندگان بزرگ نفت و همچنین زغال سنگ محسوب می‌شود.جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در کنفرانسی خبری گفت: فکر می‌کنم آنچه نارندرا مودی گفت، مورد استقبال آمریکا قرار گرفته است. همه کشورها باید از این اصل که هیچ کشوری حق ندارد با زور خاک و قلمرو همسایه‌اش را تسخیر کند، پیروی کنند. ما می‌خواهیم شاهد باشیم که همه کشورها این اصل را رعایت می‌کنند.

 وی افزود: هر کس دوست داشته باشد می‌تواند به صورت علنی و هر کس دوست داشته باشد می‌تواند به صورت خصوصی به پیروی از این اصل اذعان کنند. اما ارسال پیامی شفاف و بی‌تردید به مسکو در این برهه زمانی مهم ترین کاری است که می‌توانیم به صورت دسته جمعی برای برقرار ی صلح در منطقه انجام دهیم.مودی روز جمعه در حاشیه کنفرانس سازمان همکاری شانگهای در ازبکستان به پوتین گفت: عصر امروز، عصر جنگ نیست و من با شما در این باره به صورت تلفنی صحبت کرده‌ام. دموکراسی، دیپلماسی و گفت‌وگو جهان را متحد و یکپارچه نگه می‌دارند.پوتین در پاسخ گفت: نگرانی‌های مودی درباره این جنگ را در می‌کنیم.

ما هر کار بتوانیم برای متوقف کردن هر چه سریع‌تر این جنگ انجام می‌دهیم.. .


بازنشر از : آخرین خبر