مهران محمدی امین

1401\08\23 20:14:20


آمریکا ۱۴ شخص و ۲۸ نهاد روسیه را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا امروز از وضع تحریم های جدیدی علیه ۱۴ شخص و ۲۸ نهاد روسیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، وزارت خزانه داری آمریکا امروز در بیانیه ای اعلام کرد: تحریم های جدید واشنگتن در رابطه با روسیه اعمال شد.

در بیانیه صادره از سوی دفتر کنترل دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا در این خصوص آمده است: ۱۴ شخص و ۲۸ نهاد روسیه را که در زنجیره جهانی تأمین نظامی روسیه، شبکه های مرتبط با کرملین و برخی نخبگان با ثروت غربی مشارکت دارند را در فهرست امروز قرار دادیم. «جِنت یلن»، وزیر خزانه‌ داری آمریکا ساعاتی پیش اعلام کرد واشنگتن تحریم‌ های جدیدی را علیه «شبکه فراملی افراد و شرکت‌ هایی اعمال خواهد کرد که در تهیه فناوری‌ های نظامی برای ارتش روسیه مشارکت دارند.» وی این اظهارات را در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ (G۲۰) در جزیره بالی اندونزی بیان کرد. این مقام آمریکایی بدون اشاره به جزئیات افزودخه بود که تحریم‌ های جدید واشنگتن علیه روسیه، ۱۴ فرد و ۲۸ نهاد، از جمله تسهیل‌ گران مالی را هدف قرار می‌ دهد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه گفته بود: این اقدام جدید بخشی از تلاش گسترده‌ تر ما برای اختلال در اقدامات جنگی روسیه و جلوگیری از تهیه تجهیزات مورد نیاز ارتش روسیه از طریق تحریم و کنترل صادرات است.. .


بازنشر از : مهر

وزارت خزانه داری آمریکا

تحریم رسانه

روسیه

اوکراین