مهران محمدی امین

1401\08\23 20:14:30


آنروا: میانگین فقر در میان آوارگان فلسطینی به ۹۰ درصد رسیده است

آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی درباره افزایش شدید فقر میان آوارگان فلسطینی در سوریه، لبنان و غزه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل خبرگزاری اسپوتنیک، آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی درباره افزایش شدید فقر میان آوارگان فلسطینی در سوریه، لبنان و غزه هشدار داد و اعلام کرد که میانگین فقر در میان آنها به حدود ۹۰ درصد رسیده است.

مدیر آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در یک نشست خبری در امان پایتخت اردن گفت: اوضاع آوارگان فلسطینی در لبنان بسیار ناگوار است و اکثر آنها زیر خط فقر به سر می برند. وی با تاکید بر اینکه ۴۰ درصد از کودکان در غزه از وعده صبحانه محروم هستند، افزود: آنروا نیاز به ۵۰ تا ۸۰ میلیون دلار کمک تا پایان سال ۲۰۲۲ دارد و اگر روند حمایت های مالی اینگونه باشد، آنروا نمی تواند در سال های آینده به تعهدات خود عمل کند. مدیر آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی تصریح کرد: در سایه فقدان راه حل عادلانه برای مسئله فلسطین، جایگزینی برای آنروا وجود نخواهد داشت و این نهاد بزرگترین حامی آوارگان فلسطینی باقی خواهد ماند.

این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا در آگوست ۲۰۱۸ اعلام کرد که تصمیم گرفته است حمایت مالی از آنروا را متوقف کند.. .


بازنشر از : مهر

سازمان آنروا

فلسطین

آوارگان فلسطینی