مهران محمدی امین

1401\12\09 18:48:08


ادعای «بائربوک» علیه ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران

وزیر خارجه آلمان امروز در کنفرانس خبری مشترک با همتای صهیونیست خود ادعاهایی را علیه ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، «آنالنا بائربوک» وزیر خارجه آلمان امروز سه‌ شنبه در سخنانی در راستای اجرای پروژه ایران هراسی محور غربی- عبری از سوی برلین مدعی شد که آلمان و رژیم صهیونیستی نگران اتهامی هستند که بر اساس آن گفته می شود ایران اورانیوم با خلوص ۸۴ درصد را غنی‌ سازی کرده است.

وزیر خارجه آلمان در نشست مطبوعاتی مشترک با «الی کوهن» همتای صهیونیست خود در برلین بی اشاره به ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای تهران، در این باره گفت که هیچ توجیه غیرنظامی قابل قبولی برای چنین اقدامی وجود نخواهد داشت! «آنالنا بائربوک» مدعی شد: ما با نگرانی در مورد تشدید تنش های هسته ای از سوی ایران و گزارش های اخیر در مورد غنی سازی بسیار بالای اورانیوم متحد هستیم. وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز در این نشست خبری به تکرار ادعاها درباره ایران، برنامه هسته‌ای و مذاکرات لغو تحریم پرداخت. «الی کوهن» در این نشست خبری مدعی شد که تنها راه توقف برنامه هسته‌ ای ایران، فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی است! در حالی که رژیم صهیونیستی دچار اختلافات شدید داخلی است و بنا به اذعان سران این رژیم در آستانه فروپاشی قرار دارد، وزیر خارجه این رژیم افزود که درباره ایران فقط دو گزینه مطرح است: تحریم یا اقدام جدی نظامی.

کوهن در ادامه یاوه های گوئی های خود اضافه کرد: من از وزیر خارجه آلمان درخواست کردم سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد!. .


بازنشر از : مهر

آنالنا بائربوک

الی کوهن

برنامه هسته ای ایران

غنی سازی اوران