مهران محمدی امین

1401\11\25 18:23:39


استولتنبرگ: ناتو با روسیه نمی‌جنگد

ایرنا/ دبیر کل ناتو به رغم جنگ افروزی های مدام اعضای این ائتلاف مدعی شد که ناتو تنها از حق اوکراین برای دفاع از خود حمایت می کند. به گزارش رویترز، دبیر کل ناتو مدعی شد که این ائتلاف نظامی در درگیری نظامی با روسیه ورود نکرده است.

دبیر کل ناتو به رغم جنگ افروزی های مدام اعضای این ائتلاف مدعی شد که ناتو تنها از حق اوکراین برای دفاع از خود حمایت می کند.به گزارش رویترز، دبیر کل ناتو مدعی شد که این ائتلاف نظامی در درگیری نظامی با روسیه ورود نکرده است.در حالیکه کشورهای عضو ناتو با ارسال سلاح و نیرو به اوکراین در نبرد مستقیم با روسیه هستند، «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو امروز سه شنبه مدعی شد که ناتو خود را طرف درگیری با روسیه نمی‌داند.دبیر کل ناتو در عین حال بر رویکرد جنگ افروزانه این ائتلاف در قبال بحران اوکراین تاکید کرد و گفت: نه ناتو و نه متحدان ناتو طرف مناقشه نیستند.

کاری که ما به عنوان متحدان ناتو در این باره انجام می دهیم، حمایت از اوکراین است.این مقام ناتو در ادامه ادعاهایش آورد که اوکراین در حال دفاع از خود است. اوکراین حق دفاع از خود را دارد. و البته، ما این حق را داریم که به اوکراین کمک کنید تا این حق خود را حفظ کند.

بنابراین ناتو و متحدان آن طرف درگیری با روسیه نیستند، اما ما از اوکراین در دفاع از خود پشتیبانی می کنیم.استولتنبرگ در توجیه ارسال مداوم سلاح به اوکراین یادآور شد که نوع تسلیحات ارسال شده به اوکراین با پیشرفت جنگ تکامل یافته است.دبیر کل ناتو روز دوشنبه نیز در توجیه تداوم رویکرد جنگ افروزانه ناتو در اوکراین اعلام کرد که ناتو مرحله کنونی درگیری در اوکراین را یک جنگ لجستیکی می‌داند، لازم است تجهیزات و مهمات را سریع‌تر به کی یف ارسال کرد.. .


بازنشر از : آخرین خبر