مهران محمدی امین

1401\08\23 23:15:05


استولتنبرگ: نباید اشتباه کنیم و روسیه را دست کم بگیریم

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی امروز در سخنانی تصریح کرد: نباید اشتباه کنیم و روسیه را دست کم بگیریم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی با مقامات هلند در شهر «لاهه» در خصوص تحولات جدید اوکراین گفت: نباید اشتباه کنیم و روسیه را دست کم بگیریم.

آنها هنوز بخش‌های زیادی از اوکراین را تحت کنترل دارند. آنچه ما باید انجام دهیم این است که اوکراین را تقویت کنیم. نیروهای مسلح روسیه دارای قابلیت‌های قابل توجه و همچنین شمار زیاد نیرو هستند.

دبیرکل ناتو در این باره گفت: ماه‌های آینده دشوار خواهد بود. هدف پوتین این است که اوکراین را در زمستان سرد و تاریک رها کند. بنابر این ما باید مسیر خود را ادامه دهیم.

این به اوکراین بستگی دارد که تصمیم بگیرد چه شرایطی برای مذاکرات قابل قبول است. ما باید از کی یف حمایت کنیم. اوکراینی ها اکنون بالاترین هزینه را از نظر تلفات جانی و خسارات وارده می‌ پردازند.

«ینس استولتنبرگ» در ادامه افزود: آنچه در اطراف میز اتفاق می‌افتد اساساً با وضعیت میدان جنگ مرتبط است. آنچه ما باید انجام دهیم این است که از اوکراین حمایت و آنها را تقویت کنیم تا در مرحله بعد مذاکراتی انجام شود که اوکراین به عنوان کشور مستقل در اروپا پیروز شود. «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین امروز سفری غیرمنتظره به شهر خرسون مدعی شد که اوکراین آماده صلح در سراسر این کشور است.

ارتش روسیه اوایل ماه مارس کنترل شهر خرسون واقع در جنوب اوکراین را به دست گرفت. با این حال، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه هفته گذشته دستور عقب نشینی نیروهای این کشور از شهر مذکور را صادر کرد. اظهارات زلنسکی درباره صلح با روسیه در خرسون، در حالی مطرح شد که نشریه آمریکایی وال استریت‌ ژورنال دیروز (یکشنبه) به نقل از منابع آگاه مدعی شد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در جریان دیدار اخیر با زلنسکی، به وی پیشنهاد کرده تا در مورد مذاکره با روسیه «واقع بینانه» فکر کرده و مذاکره را در اولویت قرار دهد.

زلنسکی در اواسط مهر ماه، فرمان ممنوعیت مذاکره با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را امضا کرد. این اقدام در واکنش به تصویب سند الحاق چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا به خاک روسیه صورت گرفت. به رغم این عقب نشینی، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین به خبرنگاران گفت که وضعیت منطقه تثبیت شده است.

هیچ تغییری درباره خرسون وجود ندارد و هیچ تغییری نمی‌تواند درباره این شهر وجود داشته باشد.. .


بازنشر از : مهر

ینس استولتنبرگ

ناتو

روسیه