مهران محمدی امین

قطر آلمان توافقنامه گازی منابع قطری اعلام کردند که این کشور یک قرارداد ۱۵ ساله که از سال ۲۰۲۶ شروع می شود برای صا

1401\09\08 14:33:07


امضای قرارداد ۱۵ ساله گازی قطر با آلمان

منابع قطری اعلام کردند که این کشور یک قرارداد ۱۵ ساله که از سال ۲۰۲۶ شروع می شود برای صادرات گاز مایع به آلمان به امضا رسانده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، منابع قطری اعلام کردند که این کشور یک قرارداد ۱۵ ساله که از سال ۲۰۲۶ شروع می شود برای صادرات گاز مایع به آلمان به امضا رسانده است.

سعد شریدا الکعبی، وزیر انرژی قطر و مدیرعامل قطر انرژی گفت: با این قرارداد، قطر قصد دارد به تلاش‌ها برای حمایت از امنیت انرژی در آلمان و اروپا کمک کند. کعبی گفت که شرکت قطر انرژی و شرکت آمریکایی کونوکو فیلیپس، گاز پروژه های میدان شمالی شرق و جنوب قطر را از سال ۲۰۲۶ به ترمینال LNG «برونسبوتل» که در شمال آلمان در حال توسعه است، انتقال داده و برای ۱۵ سال آینده گاز آلمان و دیگر مناطق اروپا را تامین خواهد کرد. وزیر انرژی قطر می گوید که کشورش با ارسال دو میلیون تن گاز طبیعی مایع به آلمان در سال برای حداقل ۱۵ سال موافقت کرده است.

الکعبی تاکید کرد: آلمان بزرگترین بازار گاز در اروپاست. قطر سیاست را از تجارت جدا می داند. لازم به ذکر است که چند روز قبل هم سعد الکعبی، رئیس هیئت مدیره شرکت انرژی قطر از امضای توافقنامه خرید و فروش به مدت ۲۷ سال با شرکت سینوبک چین خبر داده و اعلام کرده بود:این قرارداد طولانی‌ترین قرارداد گاز طبیعی مایع در تاریخ است. نقطه عطفی در نخستین توافقنامه پروژه میدان شمال شرقی است که به ۴ میلیون تن در مدت ۲۷ سال می‌رسد. این توافقنامه بزرگترین توافقنامه تجاری است که تاکنون در تاریخ صنعت گاز طبیعی مایع امضا شده است..

.


بازنشر از : مهر

قطر

آلمان

توافقنامه گازی