مهران محمدی امین

1401\07\07 21:07:59


انتقاد نخست‌وزیر احتمالی ایتالیا از ماکرون

فارس/ رهبر ائتلاف پیروز انتخابات سراسری ایتالیا در ویدئویی که مربوط به سال ۲۰۱۸ است به تندی از امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه انتقاد کرده است. «جورجیا ملونی» رهبر ائتلاف پیروز انتخابات ایتالیا، که قریب به یقین نخست‌وزیر جدید این کشور و اولین نخست‌وزیر زن ایتالیا خواهد شد سابقه انتقاد تند از فرانسه در سال ۲۰۱۸ را داشته است.

رهبر ائتلاف پیروز انتخابات سراسری ایتالیا در ویدئویی که مربوط به سال ۲۰۱۸ است به تندی از امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه انتقاد کرده است.«جورجیا ملونی» رهبر ائتلاف پیروز انتخابات ایتالیا، که قریب به یقین نخست‌وزیر جدید این کشور و اولین نخست‌وزیر زن ایتالیا خواهد شد سابقه انتقاد تند از فرانسه در سال ۲۰۱۸ را داشته است.«جورجیا ملونی» در ویدئویی که این روزها با توجه به هراس فرانسه از پیروزی احتمالی او در انتخابات دست به دست می‌شود گفته است: «امانوئل ماکرون از ما به‌عنوان تهوع‌آور، بدبین و بی‌مسئولیت یاد کرد.

تبلیغات
برق و روشنایی ساختمان
برق و روشنایی ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور. - برق و روشنایی ساختمان - برقکاری - برق صنعتی

اکنون رسانه‌های ایتالیا این سوال را می‌پرسند که آیا شنیدی ماکرون درباره ما چه گفت؟ او گفت که ما بی‌مسئولیت هستیم، شرم‌آور است!»ملونی خطاب به ماکرون گفته است: «کسانی بی‌مسئولیت هستند که لیبی را بمباران کردند زیرا می‌ترسیدند ایتالیا با قذافی به توافق‌های مهمی در حوزه انرژی برسد. همان افراد، ما را در مواجهه با آشوب مهاجرت غیرقانونی کنونی، تنها گذاشتند».طبق فایل ویدئویی این سخنرانی، او ادامه داد: «امانوئل ماکرون! بدبین، فرانسوی‌هایی هستند که نیروهای امنیتی و ژاندارمری را برای بازگرداندن هر مهاجری که قصد عبور از مرز ونتیمیلیا (شهری در ایتالیا) را داشت، اعزام کردند».نخست‌وزیر احتمالی ایتالیا که دیگر میزان عصبانیتش از توهین‌های ماکرون در لحن سخنرانی‌اش آشکار شده بود، تاکید کرد: «چون باید همه چیز را گفت؛ مهمتر از همه این‌ها، تهوع‌آور فرانسه است که به بهره‌کشی و سوءاستفاده از آفریقا با چاپ پول [بدون پشتوانه] برای ۱۴ کشور آفریقایی ادامه می‌دهد و از آنها هزینه ضرابخانه می‌گیرد».ملونی درباره استعمار و استثمار فرانسه در کشورهای آفریقایی توضیح داد: «کودکان را در معادن به کار اجباری می‌گیرند و مواد خام آنها (کشورهای آفریقایی) را استخراج می‌کنند، چیزی که هم‌اکنون در نیجر رخ می‌دهد؛ جایی که فرانسه ۳۰ درصد اورانیوم مورد نیاز خود برای فعالیت رآکتورهای اتمی را استخراج می‌کند ولی ۹۰ درصد مردم نیجر بدون برق زندگی خود را می‌گذارنند».وی در ادامه با فریاد کشیدن خطاب به رئیس جمهور فرانسه گفت: «ماکرون، برای ما موعظه نکن! تو کاری کردی که آفریقایی‌ها مجبور به ترک قاره خود شده‌اند. راه حل، انتقال آفریقایی‌ها به اروپا نیست، بلکه آزاد کردن آفریقا از بند برخی کشورهای اروپایی است.

ما به موعظه‌های شما گوش نمی‌دهیم، مفهوم است؟ »حزب ملونی در کنار حزب «لیگا» به رهبری «متیو سالوینی» معاون نخست‌وزیر سابق ایتالیا و حزب «فورزا» متعلق به «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر پیشین این کشور در مجموع موفق به کسب  ۴۳.۶۴ درصد از آرا شدند و می‌توانند دولت ائتلافی تشکیل دهند.پیش از این اظهارات نیز، «مارک روته» نخست‌وزیر هلند ا ابراز نگرانی از گفته‌ها و اقدامات ائتلاف راست افراطی که در انتخابات ایتالیا پیروز شد، گفت این مسائل مربوط به روسیه، موضوعات اقتصادی و مالی می‌شود.. .


بازنشر از : آخرین خبر