مهران محمدی امین

1401\08\16 18:44:21


اندونزی نسبت به حضور «پوتین» در نشست گروه- ۲۰ ابراز امیدواری کرد

وزارت خارجه اندونزی امروز در بیانیه ای نسبت به حضور «ولادیمیر پوتین» در نشست گروه- ۲۰ ابراز امیدواری کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری تاس، مقامات کشور اندونزی امروز یکشنبه در خصوص حضور «ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه در نشست گروه- ۲۰ در شهر بالی ابراز امیدواری کردند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، وزارت خارجه اندونزی در این خصوص اعلام کرد: از سران مدعوین نشست گروه- ۲۰ می‌ خواهیم که شخصا در نشست مذکور شرکت کنند. این قضیه شامل سران اوکراین و روسیه می‌ شود. امیدواریم که سران این دو کشور در نشست بالی شرکت کنند.

در همین ارتباط، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین پنجشنبه هفته گذشته در سخنانی اعلام کرد: اگر پوتین در نشست گروه -۲۰ باشد، من در آن شرکت نمی‌ کنم. موضع شخصی من و اوکراین این بود که اگر رهبر روسیه در این نشست شرکت داشته باشد، این تصمیم را اجرایی می کنم. گفته های زلنسکی درحالی مطرح شد که اوکراین در فهرست کشورهای گروه -۲۰ نیست.

وزارت خارجه روسیه اواسط تیر ماه در بیانیه ای اعلام کرده بود: در رابطه با نشست نوامبر گروه -۲۰، دعوتنامه رسمی از «جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی خطاب به رئیس جمهور روسیه دریافت شده است. جاکارتا به طور غیرقطعی از قصد «ولادیمیر پوتین» برای شرکت در این نشست مطلع شد. قالب مشارکت به روند شرایط در جهان و با در نظر گرفتن وضعیت بهداشتی و اپیدمیولوژیک در جنوب شرق آسیا بستگی دارد.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین هم پیشتر با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرده بود که به اجلاس گروه -۲۰ در اندونزی دعوت شده است. گفتنی است که نشست سران گروه ۲۰ متشکل از ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان ماه نوامبر در جزیره بالی اندونزی برگزار می شود.. .


بازنشر از : مهر

ولادیمیر پوتین

اندونزی

گروه 20