مهران محمدی امین

عراق جنگنده اف 16 داعش جنگنده های اف ۱۶ عراق حمله هوایی موفقی به مخفیگاه های داعش در شمال غرب این کشور انجام دادن

1401\07\07 19:44:11


انهدام مواضع داعشی در شمال غرب عراق

جنگنده های اف ۱۶ عراق حمله هوایی موفقی به مخفیگاه های داعش در شمال غرب این کشور انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراقی واع، یحیی رسول، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که جنگنده های اف ۱۶ عراق دو مخفیگاه داعش را در کوهستان بادوش در استان نینوا  در شمال غرب عراق منهدم کردند.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق ادامه داد: عملیات جنگنده های عراقی در پشتیبانی از عملیات دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در رشته کوه های بادوش در نینوا بود. دو روز قبل هم، نیروی هوایی عراق، مواضع داعش در منطقه وادی الثرثار در استان صلاح الدین را هدف قرار داد. فرماندهی نیروی هوایی عراق در بیانیه ای اعلام کرده بود: در راستای تداوم عملیات ویژه نظامی نیروهای مسلح عراق برای تعقیب عناصر داعش و با نظارت مستقیم رئیس ستاد کل ارتش و هماهنگی بالای و تلاش های بسیار سازمان های اطلاعاتی، اطلاعات دقیقی در اختیار نیروی هوایی ارتش عراق قرار گرفت. نیروهای امنیتی عراق توانستند بنابر این اطلاعات، یک پناهگاه داعش در منطقه وادی الثرثار را منهدم کنند.

لازم به ذکر است که نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر این کشور ادامه می دهند.. .


بازنشر از : مهر

عراق

جنگنده اف 16

داعش