مهران محمدی امین

1401\12\09 15:54:43


باخموت زیر آتش شدید؛ آموزش‌دیده‌های «واگنر» به منطقه اعزام شدند

فرمانده نیروی زمینی ارتش اوکراین می‌گوید که نیروهای این کشور در شهر کلیدی «باخموت» به شدت تحت فشار حملات روسیه قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، الکساندر سیرسکی، فرمانده نیروی زمینی ارتش اوکراین با اشاره به اعزام آموزش‌دیده‌ترین نیروهای ارتش روسیه به شهر کلیدی باخموت واقع در شرق دونتسک، برای محاصره و تصرف شهر، گفت که نیروهای اوکراین در این منطقه زیر آتش شدیدی هستند.

سیرسکی با اشاره وضعیت دشوار نیروهای اوکراین گفت: شرایط حوالی باخموت فوق‌العاده پرتنش است. دشمن به‌رغم تلفات چشمگیری که متحمل شده، آموزش‌دیده‌ترین واحدهای تهاجمی «واگنر» را در تلاش برای شکستن خطوط دفاعی نیروهای ما و محاصره شهر، اعزام کرده است. بر اساس گزارش‌ها، نیروهای مسکو به ویژه گروه شبه‌نظامی موسوم به «واگنر» تا پیش از این پیشرفت‌های کُندی برای تصرف باخموت داشتند.

این شهر صنعتی تا پیش از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت داشت و پس از تبدیل شدن به کانون نبرد در شرق اوکراین، جمعیت آن به ۵ هزار نفر تقلیل یافته است. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور روسیه دیروز (دوشنبه) گفت که شرایط در حوالی باخموت هر روز پیچیده‌تر و وخیم‌تر می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

اوکراین

ولودیمیر زلنسکی

ارتش روسیه

مسکو