مهران محمدی امین

آنتونی بلینکن ایالات متحده امریکا روسیه وزیر خارجه آمریکا جنگ افروزی های این کشور و متحدانش را به روسیه نسبت داد

1401\09\08 17:41:23


بلینکن: روسیه دریای سیاه را به منطقه جنگی تبدیل کرده است

وزیر خارجه آمریکا جنگ افروزی های این کشور و متحدانش را به روسیه نسبت داد و مسکو را عامل اصلی بوجود آمدن بحران غذایی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، وزیر خارجه آمریکا صرف نظر از جنگ افروزی کشورش در اوکراین، بار دیگر روسیه را متهم به اقدامات تنش آفرین در دریای سیاه کرد.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا امروز سه شنبه در اظهاراتی ضد روسی عنوان کرد که واشنگتن و متحدان این کشور در ناتو مصمم به مقابله با حملات روسیه به اوکراین هستند. وزیر خارجه آمریکا، که جنگ اوکراین نتیجه اقدامات تحرک آفرین کشورش و هم پیمانان آن در ناتو است، اظهارات ضد روسی خود را این گونه ادامه داد که روسیه دریای سیاه را به منطقه جنگی تبدیل کرده و بدترین بحران بین المللی غذایی را موجب شده است. بلینکن اشاره هم به اقدام غیر قانونی آمریکا در توقیف دارایی های خارجی روسیه به بهانه جنگ اوکراین داشت و گفت که آمریکا موفق شده منابع مالی روسیه را محدود کند.

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌اند. پیش از این نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال در مطلبی فاش کرد که دولت آمریکا برای مصادره دارایی های پنهان روسیه و انتقال آنها به اوکراین با موانع قانونی مواجه است. بنا به نوشته این نشریه آمریکایی، در نتیجه دولت واشنگتن در تلاش است تا با صدور احضاریه، دارایی های روسیه را در اختیار خود بگیرد.

در این راستا دادستان های ایالات متحده احضاریه هایی را برای افشای دارایی های پنهان روسیه در ایالات متحده صادر کردند.. .


بازنشر از : مهر

آنتونی بلینکن

ایالات متحده امریکا

روسیه