مهران محمدی امین

1401\08\23 23:15:06


بورل: اتحادیه اروپا ۸ میلیارد یورو به اوکراین کمک نظامی کرده است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در بروکسل گفت: میزان کمک های کلی نظامی اتحادیه اروپا به اوکراین ۸ میلیارد یورو برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در بروکسل سخنانی اعلام کرد: میزان کمک های کلی نظامی اتحادیه اروپا به اوکراین ۸ میلیارد یورو برآورد شده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص گفت: امروز ما در حال راه اندازی یک ماموریت پشتیبانی نظامی با هدف آموزش حداقل ۱۵ هزار سرباز اوکراینی هستیم. ما موفق شدیم توانایی های روسیه برای تقویت نیروهایش را تضعیف کنیم، به ویژه با توجه به خساراتی که در میدان نبرد متحمل شده است! «جوزف بورل» در این خصوص اضافه کرد: ۸ میلیارد یورو به اوکراین کمک نظامی کرده ایم. روسیه را در سطح بین المللی منزوی خواهیم کرد! برای تضمین امنیت غذایی در جهان با بسیاری از کشورها همکاری می کنیم.

ارتش روسیه با عقب نشینی بدون جنگ از «خرسون» متحمل شکست بزرگی شد! «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌ جمهور اوکراین امروز سفری غیرمنتظره به شهر خرسون مدعی شد که اوکراین آماده صلح در سراسر این کشور است. ارتش روسیه اوایل ماه مارس کنترل شهر خرسون واقع در جنوب اوکراین را به دست گرفت. با این حال، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه هفته گذشته دستور عقب‌ نشینی نیروهای این کشور از شهر مذکور را صادر کرد.

اظهارات زلنسکی درباره صلح با روسیه در خرسون، در حالی مطرح شد که نشریه آمریکایی وال‌ استریت‌ ژورنال دیروز (یکشنبه) به نقل از منابع آگاه مدعی شد که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در جریان دیدار اخیر با زلنسکی، به وی پیشنهاد کرده تا در مورد مذاکره با روسیه «واقع بینانه» فکر کرده و مذاکره را در اولویت قرار دهد. زلنسکی در اواسط مهر ماه، فرمان ممنوعیت مذاکره با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را امضا کرد. این اقدام در واکنش به تصویب سند الحاق چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا به خاک روسیه صورت گرفت.

به رغم این عقب‌ نشینی، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین به خبرنگاران گفت که وضعیت منطقه تثبیت شده است. هیچ تغییری درباره خرسون وجود ندارد و هیچ تغییری نمی‌ تواند درباره این شهر وجود داشته باشد.. .


بازنشر از : مهر

جوزف بورل

اتحادیه اروپا

اوکراین

روسیه