مهران محمدی امین

1401\08\23 20:15:23


تحریم‌های ضدایرانی اتحادیه اروپا و انگلیس

رسانه ها از وضع تحریم هایی علیه ایران از سوی اتحادیه اروپا و انگلیس خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، اتحادیه اروپا و انگلیس امروز در اقدامی هماهنگ تحریم هایی را علیه ایران وضع کردند.

به گزارش این رسانه، دولت انگلیس با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد که ۲۴ مقام در ایران را به بهانه موضوعات حقوق بشری تحریم کرده است. در این ارتباط، لندن با نقض قوانین بین المللی در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، به بهانه نقض حقوق بشر در ایران و در واقع در راستی حمایت از آشوب گران اعلام کرد که ۲۴ فرد و نهاد ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است. نام «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات ایران در میان تحریم شدگان امروز قرار دارد.

شبکه تلویزیونی یورونیوز به نقل از «جیمز کلورلی» وزیر خارجه انگلیس با اتخاذ مواضعی مداخله جویانه مدعی شد: مقامات ایرانی که مسئول نقض فجیع حقوق بشر هستند را در لیست تحریم‌ ها قرار دادیم! شبکه تلویزیونی الجزیره همچنین از سوی دیگر خبر داد: اتحادیه اروپا ۲۹ فرد و ۳ نهاد در ایران را به فهرست تحریم‌ های خود اضافه کرد. یورونیوز در این باره خبر داد که در میان تحریم شدگان امروز، نام ۴ کارمند نیروی انتظامی، برخی سران استانی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همچنین نام کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش به بهانه مقابله با آشوب گران و برهم زنندگان امنیت مردم ایران قرار دارد. اتحادیه اروپا در این اقدام خصمانه همچنین شبکه خبری «پرس تی‌ وی» را نیز در لیست تحریم های امروز خود قرار داد.

وحید مجید، رئیس پلیس سایبری و احمد وحیدی وزیر کشور ایران نیز از دیگر تحریم شدگان جدید هستند. بر اساس اعلام این رسانه، تدابیر اتخاذ شده در چهارچوب این تحریم‌ ها، شامل ممنوعیت سفر و مسدود کردن دارایی‌ های این افراد و نهادهای تحریم شده و همچنین ممنوعیت شرکت‌ ها و شهروندان اروپایی از انجام پرداخت های مالی به آنها خواهد بود. با مصوبه امروز این اتحادیه، شمار افراد و نهادهای ایرانی که تحت تحریم های به ظاهر حقوق بشری بروکسل قرار می‌ گیرند به ۱۲۶ فرد و ۱۱ نهاد افزایش می‌ یابد.

در بیانیه‌ای که بروکسل در همین رابطه منتشر کرده، آمده است که اتحادیه اروپا و کشورهای عضو حمایت از برهم زنندگان امنیت مردم را ادامه خواهند داد!. .


بازنشر از : مهر

اتحادیه اروپا

انگلیس

ایران