مهران محمدی امین

1401\12\23 19:40:06


توافق عربستان با بوئینگ برای خرید هواپیمای «۷۸۷ دریم لاینر»

رسانه ها از توافق میان عربستان با شرکت بوئینگ برای خرید چندین فروند هواپیمای «۷۸۷ دریم لاینر» خبر داد.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که شرکت بوئینگ قرار است حدود ۸۰ هواپیمای ۷۸۷ «دریم‌ لاینر» (Dreamliner) خود را به 2 شرکت هواپیمایی عربستان سعودی بفروشد.

به گزارش رویترز، انتظار می‌ رود که خبر فروش قطعی این تعداد بوئینگ اعلام شود. قیمت این هواپیماها نزدیک به ۳۷ میلیارد دلار است اما خطوط هوایی معمولا هنگام خرید هواپیما تخفیف‌ هایی که مبلغ آن مشخص نیست، دریافت می‌ کنند. این منبع آگاه به رویترز گفت که خطوط هوایی دولتی «سعودی ایرلاین» و همچنین شرکت هواپیمایی جدید «ریاض‌ ایر»، خریداران بوئینگ‌ های ۷۸۷ خواهند بود.

«ریاض‌ ایر» به‌طور کامل متعلق به صندوق سرمایه‌ گذاری دولتی عربستان سعودی است که بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار دارایی دارد. منابع صنعتی همچنین به رویترز گفته‌ اند که ریاض در ماه اکتبر در حال مذاکره برای سفارش ۴۰ جت «ای ‌۳۵۰» از شرکت ایرباس بود. در خبری مرتبط، خبرگزاری اسپوتنیک امروز سه شنبه اعلام کرد که خبری درباره فروش قطعی شرکت بوئینگ به عربستان را در اختیار دارد.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت هوایی جدید عربستان «ریاض ایرلاین» با شرکت بوئینگ برای خرید ۳۹ فروند هواپیمای «۷۸۷ دریم لاینر» به توافق رسیده است. این خبرگزاری در این خصوص اضافه کرد: احتمال خرید ۳۳ هواپیمای دیگر از همین مدل نیز توسط این شرکت وجود دارد.. .


بازنشر از : مهر

عربستان سعودی

بوئینگ

ریاض