مهران محمدی امین

ایرنا/ ۲ سازمان غیردولتی اوکراین از شرکت توتال انرژیژ فرانسه به اتهام همکاری در اقدامات جنگی روسیه، به دفتر دادستان ملی ضدترور فرانسه، شکایت کرده اند. به گزارش تارنمای پولیتیکو؛ ا

1401\07\22 20:33:09


توتال به همکاری در اقدامات جنگی روسیه متهم شد  

ایرنا/ ۲ سازمان غیردولتی اوکراین از شرکت توتال انرژیژ فرانسه به اتهام همکاری در اقدامات جنگی روسیه، به دفتر دادستان ملی ضدترور فرانسه، شکایت کرده اند. به گزارش تارنمای پولیتیکو؛ این سازمان ها در پی افشاگری ماه اوت درباره ارتباط فعالیت های این شرکت فرانسوی بزرگ انرژی در روسیه با عملیات سوختگیری جنگنده ها در پایگاه های نظامی در جنوب غرب این کشور ادعا کرده اند که این شرکت به دولت روسیه برای تامین وسایل و ابزار لازم برای ارتکاب جنایت های جنگی در اوکراین، کمک کرده است.

۲ سازمان غیردولتی اوکراین از شرکت توتال انرژیژ فرانسه به اتهام همکاری در اقدامات جنگی روسیه، به دفتر دادستان ملی ضدترور فرانسه، شکایت کرده اند.به گزارش تارنمای پولیتیکو؛ این سازمان ها در پی افشاگری ماه اوت درباره ارتباط فعالیت های این شرکت فرانسوی بزرگ انرژی در روسیه با عملیات سوختگیری جنگنده ها در پایگاه های نظامی در جنوب غرب این کشور ادعا کرده اند که این شرکت به دولت روسیه برای تامین وسایل و ابزار لازم برای ارتکاب جنایت های جنگی در اوکراین، کمک کرده است.اما شرکت توتال این اتهامات را ستمگری و افترا خوانده و افزوده که با سرسختی به سیاست اتحادیه اروپا و تحریم هایی اروپا بر روسیه پایبند است.

 با وجود اعلام فروش سهام توتال انرژیز در این میدان گازی روسیه در پایان اوت، هنوز با در اختیار داشتن ۲۰ درصد از سهام نواتک دومین شرکت بزرگ تولید کننده گاز طبیعی روسیه، در بخش انرژی این کشور حضور دارد.هفته نامه لوموند نوشته است که برخی از میعانات گازی به دست آمده از یک میدان گازی در سیبری روسیه که توتال انرژیز تاکنون در آن مشارکت داشته، پس از تبدیل به سوخت، به ۲ پایگاه نظامی نزدیک مرز اوکراین انتقال یافته که گفته می شود جت های جنگنده مستقر در این پایگاه ها در حملات هوایی به اوکراین شرکت داشته اند.سازمان های حقوق بشری عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر ادعا کرده اند که این یگان های ارتش روسیه به صورت غیرمستقیم با استفاده از این سوخت و حمله به غیرنظامیان اوکراین مرتکب جنایت جنگی شده اند هر چند تعیین دقیق مکان های هدف قرار گرفته، دشوار است.  . .


بازنشر از : آخرین خبر


تصویر مشاور امور مالی و مالیاتی در تهران